English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitinėje – analogų Europoje neturinčios naujovės. Kviečiame atvykti išbandyti

Kviečiame žurnalistus balandžio 7 d., penktadienį, 10 val. atvykti į Muitinės departamentą (A. Jakšto g. 1, Vilnius), kur bus galima apžiūrėti ir patiems išbandyti vieną iš Muitinės mobiliųjų grupių automobilių – iš kontrabandininko konfiskuotą Audi Q7.

Pernai muitininkams ėmus taikyti naują praktiką – iš kontrabandininkų konfiskuoti ir tarnybai tinkamas mašinas perdaryti į Muitinės mobiliųjų grupių pareigūnų automobilius – sėkmingai pavyko valstybės reikmėms pritaikyti konfiskuotą Audi Q7 visureigį. Jis buvo perdažytas, panaikintos jame buvusios slėptuvės, viduje įrengta moderni kontrabandos aptikimo įranga bei įdiegtos keliuose patruliuojančių muitininkų darbe reikalingos technologijos.

Technologijoms, beje, muitininkai taip pat sutaupė. Modernią automobilyje įdiegtą įrangą jie nusipirko iš Norvegijos finansinio mechanizmo projekto „Šengeno bendradarbiavimas ir kova su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu, įskaitant prekybą žmonėmis ir klajojančias nusikalstamas grupuotes“ lėšų. Įranga įdiegta ne tik šiame Audi, šio projekto lėšomis aprūpintos ir kitos muitinės mašinos – iš viso net 50 automobilių.

Iš norvegų finansuoto projekto lėšų muitinė įsigijo ir specializuotą analizės programą (SPĮ), padedančią atskleisti nusikaltimus ir atlikti tyrimus. Vienoje aplinkoje tarpusavyje yra susieta daugiau kaip 20 muitinės tvarkomų ar gaunamų vidinių ir išorinių duomenų šaltinių. Tad visa analitinė informacija valdoma per bendrą centrinę platformą.

Taip pat muitinėje įdiegta nauja Geografinių informacinių sistemų platforma, kurioje veikia Mobiliųjų grupių valdymo, užduočių planavimo ir pažeidimų analizės informacinė sistema (MGIS), skirta Muitinės mobiliųjų grupių operatyviam pajėgų valdymui bei kontrolei užtikrinti. Naudojant šią sistemą galima suformuoti užduotis elektronine forma, perduoti jas muitinės mobiliųjų grupių patruliams, stebėti užduočių vykdymą realiu laiku ir gauti rezultatus apie atliktas užduotis. Joje galima analizuoti pažeidimus, atvaizduojant juos žemėlapyje bei stebėti transporto priemonių judėjimą realiu laiku.

PAPILDYTA. Filmuotos medžiagos iš automobilio pristatymo žurnalistams galite rasti Lietuvos muitinės youtube paskyroje.

Informacija atnaujinta 2017-04-06