English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Narkotikų kontrabanda pašto siuntose – daugiausia kvaišalų atkeliauja iš Nyderlandų

Per pirmąjį 2017 m. ketvirtį Lietuvos muitinėje pradėti 65 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotikų kontrabandos (2016 m. per tą patį laikotarpį muitinės pareigūnai pradėjo 62 tyrimus). Didžiausią narkotikų kontrabandos siuntą – 154 kg hašišo – Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sulaikė visai neseniai, kovo 28-ąją. Tačiau absoliuti dauguma tyrimų pradėta dėl narkotikų pašto siuntose: jie vyrauja tiek šiemet (63 atvejai), tiek pernai (59). Tokia „pašto narkotikų“ tendencija vyrauja jau keletą metų.

Menkai, lyginant su pernykštėmis, kito ir kitos narkotikų kontrabandos tendencijos – net šalių, iš kurių dažniausiai paštu siųsti narkotikai, „TOP 5“ liko beveik nepakitęs.

Kaip ir pernai, per tris pirmuosius 2017 m. mėnesius dažniausiai kvaišalai į Lietuvą siųsti iš Nyderlandų (33 atvejai). Sąrašo viduryje tradiciškai yra Ispanija (9) ir Didžioji Britanija (7), po keletą atvejų pasitaikė iš Vokietijos (4) ir Čekijos (3).

Tačiau paštu siunčiamų kvaišalų rūšių proporcijos šiemet truputį kito – vyrauja ecstasy (17 atvejų), kurie pernai tebuvo trečioje vietoje (2016 m. I ketvirtį ecstasy siųsta 8 kartus). Tačiau pernykštė „lyderė“ – marihuana 2017 m. jau smuktelėjo į antrą vietą – šiuos kvaišalus muitinės pareigūnai šiemet sulaikė 8 sykius.

Po ketvertą kartų į Lietuvą šiemet mėginta siųsti hašišą ir heroiną. Na, o dažniausiai 2017 m. į Lietuvą paštu siunčiamų narkotikų sąrašo gale: kokainas, LSD ir sintetiniai kanabinoidai, kurių siuntos buvo sulaikytos po tris kartus.

Pernai (2016 m.) tarp lietuviams skirtų „narkotinių siuntinių“ vyravo marihuana ir sintetiniai kanabinoidai (kvaišaluose mirkytos ar jais apipurkštos augalinės kilmės medžiagos). O šiemet kol kas vyrauja ecstasy, tačiau populiari išliko ir marihuana.

Ikiteisminių tyrimų skaičius rodo, kad polinkis siųsti narkotikus paštu nemažėja. Liūdniausia, kad tarp kvaišalų gavėjų vyrauja jaunimas, tad daugeliui jaunuoliui lengvabūdiški poelgiai vėliau kainuoja teistumą.

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 3 dalį narkotikų siuntimas (ar siuntimasis) paštu kvalifikuojamas kaip sunkus nusikaltimas – narkotikų kontrabanda, už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.

Informacija atnaujinta 2017-04-10