English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Naktis Muitinės muziejuje – nepatogi tiesa apie tai, kaip jus mausto kontrabandininkai

Šiandien minime tarptautinę muziejų dieną. Šia proga kasmet Europos muziejai susiburia į iniciatyvą atverti ekspozicijų erdves nakčiai. Todėl gegužės 20 d. (šeštadienį) Muitinės muziejus taip pat pakvies lankytojus užsukti neįprastu muziejams darbo laiku. 

Šiemet Tarptautinės muziejų nakties tema – „Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima“, todėl Muitinės muziejuje „nepatogios“ istorijos lankytojų lauks kone kiekvienoje salėje. 

Medininkų žudynėms atminti skirtoje salėje galėsite pabendrauti su 1991-aisiais sovietų omonininkų nušauto muitininko Stanislovo Orlavičiaus sūnumi Justinu. Anksti našlaičiu likęs vaikinas seka tėčio pėdomis ir jau keletą metų yra Lietuvos muitinės pareigūnas. Ką iš tikrųjų Justinas galvoja apie skaudžius jo šeimai Medininkų įvykius ir kokių nepatogių klausimų šiandien turėtų savo tėčio žudikams, lankytojams papasakos nakties Muitinės muziejuje metu. 

Muitinės kovą su kontrabanda pristatančioje salėje muitininkai surengs garsių firmų kvepalų klastočių bandomąjį uostymą. Lankytojai galės patirti, koks kvapas sklinda pasipurškus neaiškiuose pogrindiniuose fabrikėliuose sufalsifikuotais kvepalais. Įspėjame jautresnių nosių savininkus – kvapelis gali būti išties „nepatogus“. 

Prie Lietuvos ir Europos muziejus vienijančios iniciatyvos atverti muziejus nakčiai jau trečiąjį kartą prisijungęs Muitinės muziejus šiemet žada ir daugiau pramogų. 

Muitinės muziejaus pastato kieme vyks muitinės kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymas. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptus narkotikus. 

Viso vakaro metu bus galima apžiūrėti „Muitininkų žvaigždės“ vardą gavusį iš kontrabandininko konfiskuotą muitinės mobiliosios grupės automobilį „Audi Q7“. O pareigūnai papasakos šio automobilio atsiradimo istoriją, parodys vietas, kuriose kontrabandininkas buvo įrengęs cigarečių slėptuves, kiek „nepatogumų“ patyrė lengvų pinigų prasimanyti sumąstęs vaikinas ir leis išbandyti modernias mašinoje įdiegtas technologijas. 

Pokalbiai, diskusijos, edukacinė veikla ir fotosesijos tarpukario muitininko kabinete – visos lankytojų laukiančios pramogos Muziejų nakties metu bus nemokamos. 

Muitinės muziejaus durys svečiams bus atvertos 18 val. Planuojama dirbti iki 24 val., tačiau, kaip sako muziejaus darbuotojai, iki vidurnakčio atvykę lankytojai tikrai nebus skubinami išeiti ir galės ekspozicijas apžiūrinėti tiek ilgai, kiek norės. 

Detali Nakties Muitinės muziejuje programa:

Durys atveriamos 18 val. 

18 ir 19 valandomis aikštelėje priešais Muziejaus pastatą vyks du muitinės kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymai. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptus narkotikus. 

21  valandą – Muitinės mokymo centro kinologo, tarptautinės kategorijos teisėjo bei Vokiečių aviganių savininkų klubo tarybos nario Artūro Zalecko paskaita apie šunų dresūrą, jų tipus bei kinologo darbo užkulisius. Sužinosite, kokius šunis geriausia laikyti namuose, o kokie idealiai tinka tarnybai. Nemokamos profesionalo konsultacijos visiems, planuojantiems įsigyti keturkojį draugą! 

18-24 h  iš kontrabandininko konfiskuoto ir į Muitinės mobiliosios grupės automobilį perdaryto „Audi Q7“ apžiūra. 

18-24 h  Medininkų žudynėms atminti skirtoje salėje galėsite pabendrauti su 1991-aisiais sovietų omonininkų nušauto muitininko Stanislovo Orlavičiaus sūnumi Justinu. 

Kviečiame visus atvykti į Muitinės muziejų (Jeruzalės g. 25, Vilnius). 

Išankstinė registracija nebūtina. 

 

Informacija atnaujinta 2017-05-18