English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Atkurta Lietuvos muitinė švenčia 27-ąjį gimtadienį

Spalio 9 d., sukanka 27-eri metai, kai Lietuvos Atkuriamasis Seimas priėmė Muitinės laikinąjį įstatymą ir po ilgų sovietmečio metų buvo atkurta Lietuvos muitinė.

Pirmadienį šią progą muitinės pareigūnai minės Muitinės mokymo centre, kur už pavyzdingą pareigų atlikimą 120 muitinės pareigūnų bus apdovanoti Lietuvos muitinės garbės ženklais, atminimo medaliais ir padėkomis.

„Sveikindamas muitinės pareigūnus šia proga noriu padėkoti visiems už atsakingą tarnybą, atsidavimą savo profesijai ir pagarbą pareigūno vardui. Lietuvos muitinė esame mes visi. Ir ji bus tokia, kokie būsime mes. Tad būkime vieningi, drąsūs, išmintingi. Tikėkime savo darbų prasmingumu ir kartu kurkime muitinę, kuria galėtume didžiuotis“, − teigia beveik 17 metų darbo muitinėje patirtį turintis Muitinės departamento generalinis direktorius Arūnas Adomėnas.

Šiuo metu muitinėje dirba 2150 pareigūnų ir darbuotojų. 2016 m. muitinė į valstybės biudžetą surinko 138 mln. 207 tūkst. eurų muitų, akcizų ir PVM. Įforminta 282 tūkst. importo ir 414 tūkst. eksporto deklaracijų. Per 2016-uosius Lietuvos muitininkai sulaikė kontrabandos beveik už 35 mln. eurų ir ženkliai prisidėjo prie nelegalios tabako gaminių rinkos dalies mažėjimo.

2017 m. įspūdingiausias sulaikymas buvo Klaipėdoje, kai muitininkai pagavo 610 kilogramų kokaino kontrabandos už beveik 50 mln. eurų.

Informacija atnaujinta 2017-10-09