English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Vežėjų problemos aptartos su asociacija „Linava“

Lapkričio 3 d. Muitinės departamente generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis susitiko su Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generaliniu sekretoriumi Tomu Garuoliu ir aptarė aktualius bendradarbiavimo klausimus.

Susitikimo metu aptarti šiuo metu Lietuvos muitinės vykdomi projektai. Kalbėta apie galimybes atlikti TIR procedūros įforminimus pakeliui link pasienio esančiuose muitinės postuose. Tai aktualu prekes gabenant tranzitu per Latviją į Rusiją. Ieškoma galimybių vežėjams sudaryti sąlygas įforminti TIR procedūrą Lietuvos Latvijos pasienyje, kitose Lietuvos vietose.

Taip pat diskutuota dėl galimybės verslo subjektams suteikti įgalioto siuntėjo statusą. Šiuo metu Lietuvos muitinė nagrinėja tokią galimybę atsižvelgdami į Lenkijos pavyzdį, kur tokia galimybė yra numatyta ir taikoma. Kalbėta, kad šiuo metu yra galimybė gauti įgalioto gavėjo statusą, tačiau tai nėra populiaru tarp Lietuvos įmonių. Asociacijos atstovai pažadėjo išsiaiškinti tokios situacijos priežastis.

Akcentuota svarbiausia šiuo metu Lietuvos vežėjus neraminanti problema – ilgos eilės Medininkų pasienio poste. Pagal šiuo metu vykdomą muitinės pertvarką, atsisakoma dalies pareigūnų vidiniuose postuose. Esant tokiai situacijai akcentuota, kad itin svarbu suformuoti tinkamas muitinės pareigūnų pamainas pasienyje ir užtikrinti, kad eilės neilgėtų.

Vėliau kalbėta apie permainas muitinėje ir muitinės postų atsisakymo logistikos terminaluose. Siekiant nesukelti papildomų barjerų vežėjams, buvo prašoma muitinės užtikrinti tinkamą naujos sistemos diegimo finansavimą.

Susitikimo pabaigoje sutarta bendradarbiauti ir išskirtos trys pagrindinės tobulintinos sritys: tinkamas pasienio postų darbuotojų pamainų komplektavimas, procedūrų vidiniuose postuose supaprastinimas ir naujausių technologijų juose diegimas, bei darni muitinės, kaip sudėtinės transporto sistemos dalies, plėtra.

Informacija atnaujinta 2017-11-08