Kuo skiriasi uogos?

Kuo skiriasi uogos?

Yra daug įvairių rūšių uogų – nuo mažų ir rūgščių iki saldžių ir sultingų. Tačiau kas tiksliai yra uogos? Uoga apibrėžiama kaip nedidelis,apvalus vaisius. Skirtingos uogos skiriasi nuo kitų vaisių, pavyzdžiui, vynuogių, kurios turi kietą odelę, ar kauliukus ir yra saldūs.

Populiariausios uogos yra braškės, avietės, mėlynės ir gervuogės, trešnės bei šilkmedžio uogos. Šios uogos dažnai naudojamos pyragams, uogienėms ir kitiems desertams gaminti. Tačiau jas taip pat galima valgyti vienas, kaip sveiką užkandį.

Uogos yra geras vitaminų ir antioksidantų šaltinis. Jos gali padėti pagerinti sveikatą ir sumažinti kai kurių ligų riziką. Pavyzdžiui, mėlynės siejamos su mažesne širdies ligų ir insulto rizika, o braškės gali padėti sumažinti kai kurių rūšių vėžio riziką.

Uogų panaudojimas yra itin platus

Uogomis galima mėgautis įvairiais būdais. Jas galite valgyti šviežias, šaldytas, džiovintas, gerti kaip sultis ir uogienėse. Taip pat galite įmaišykite jų į kokteilius, košes ar jogurtą. Tad pasidalinsime keletą patarimų kaip jas ilgiau išlaikyti ir lengviau paruošti.

Jei neturite laiko lėkti į turgų, ar vietinį prekybos tinklą, nebėda. Uogos į namus yra užsakomos internetu, tad nereikia niekur eiti. Užtenka keletos klavišų paspaudimų.

Kaip šaldyti uogas?

Uogų šaldymas – puikus būdas ilgiau išlaikyti jas šviežias. Tiesiog nuplaukite ir leiskite joms visiškai išdžiūti. Tada įdėkite juos sudėkite į šaldiklį, naudodami  saugų maišelį ar indą. Prieš užklijuodami maišelį ar indą, būtinai išspauskite kuo daugiau oro. SVARBU: uogas galima užšaldyti iki 12 mėnesių, tačiau ne ilgiau. Kai būsite pasiruošę juos naudoti, tiesiog išimkite norimą kiekį ir leiskite jiems atšilti kambario temperatūroje.

Kaip džiovinti uogas?

Uogų džiovinimas – puikus būdas jas išsaugoti. Tiesiog nuplaukite uogas ir leiskite joms visiškai išdžiūti. Tada sudėkite jas ant kepimo skardos, išklotos pergamentinį popierių. Įsitikinkite, kad uogos neliečia viena kitos. Įdėkite skardą į orkaitę žemiausioje įmanomoje temperatūroje ir leiskite uogoms džiūti 6-8 valandas. Kai jie išdžius, laikykite juos sandariame inde.

Uogų sultys ir kokteiliai:

Uogų sulčių galite pasigaminti sumaišę šviežias arba šaldytas uogas su vandeniu. Jei norite intensyvesnio skonio, galite naudoti mažiau vandens. Galite taip pat pagal skonį įpilkite medaus, citrinos sulčių ar kitų kvapiųjų medžiagų. Jei norite pasigaminti kokteilį, tiesiog sumaišykite uogas su pienu, jogurtu arba ledai. Jei norite retesnės konsistencijos ledų, įpilkite daugiau skysčio.