Pageltusiems agurkų lapams gydyti naudojami trys valgomieji šaukštai Epsomo druskos ir 3,8 litro vandens. Šis tirpalas padeda šalinti magnio trūkumą, dažną agurkų chlorozės priežastį. Sodininkai jį kas savaitę purškia ant lapų arba purškia į dirvą ryte arba vakare. Pridėjus vieną valgomąjį šaukštą valgomosios sodos, galima neutralizuoti dirvožemio rūgštingumą ir pasiekti geresnių rezultatų. Tinkamai pritaikius šią paprastą priemonę, daugumos augalų būklė akivaizdžiai pagerėja per 7-14 dienų.
Suprasti, kodėl agurkų lapai gelsta
Daugelio agurkų lapai vegetacijos metu pagelsta, o tai signalizuoja apie sveikatos problemas, į kurias reikia atkreipti dėmesį. Ši chlorozė dažnai atsiranda dėl maistinių medžiagų trūkumo, ypač azoto, magnio ar geležies.
Dėl perteklinio laistymo ar prasto drenažo gali atsirasti šaknų puvinys, kuris trukdo tinkamai įsisavinti maistingąsias medžiagas ir sukelia lapų pageltimą.
Lapus taip pat gali pažeisti kenkėjai – agurkliniai vabalai, amarai ar voratinklinės erkės, o virusinės infekcijos, pavyzdžiui, agurkų mozaikos virusas, paprastai pasireiškia lapų pageltimu.
Prie lapų spalvos pakitimo prisideda ir aplinkos veiksniai, tokie kaip ekstremalios temperatūros ar nepakankama saulės šviesa. Nustačius konkrečią priežastį, galima veiksmingai gydyti geltonus agurkų lapus.
Atskleistas paprastas trijų šaukštų stebuklingas sprendimas
Namuose pagaminta priemonė pasižymi stebėtinu veiksmingumu gydant geltonus agurkų lapus. Tirpalą sudaro trys valgomieji šaukštai Epsomo druskos (magnio sulfato) ir 3,8 litro vandens. Šis mišinys pašalina magnio trūkumą, kuris yra dažna lapų pageltimo priežastis.
Sodininkai šį tirpalą turėtų naudoti kas savaitę, purkšdami lapus arba purkšdami dirvą aplink augalo pagrindą. Magnis padeda augalams pasigaminti chlorofilo, todėl lapai vėl įgauna žalią spalvą.
Kai kurie sodininkai, siekdami geresnių rezultatų, įdeda vieną valgomąjį šaukštą geriamosios sodos dirvožemio rūgštingumui neutralizuoti.
Šis paprastas būdas geriausiai veikia, kai geltonavimas atsiranda dėl maistinių medžiagų trūkumo, o ne dėl ligų ar kenkėjų antplūdžio.
Kaip tinkamai naudoti naminę agurkų priemonę
Norint, kad naminės agurkų priemonės būtų kuo veiksmingesnės, reikia tinkamai parinkti laiką ir techniką.
Sodininkai turėtų purkšti tirpalus ankstyvą rytą arba vakare, kad lapai nenudegtų nuo vidurdienio saulės spindulių.
Mišinys turėtų būti tolygiai išpurškiamas ant viršutinių ir apatinių lapų paviršių naudojant smulkaus rūko purkštuvą. Kad mišinys idealiai įsigertų, prieš tepdami įsitikinkite, kad lapai yra visiškai sausi.
Paprastai pakanka apdoroti kartą per savaitę, nors dėl stipraus pageltimo iš pradžių gali prireikti purkšti kas 4-5 dienas.
Visada pirmiausia išbandykite tirpalą ant vieno lapo, kad patikrintumėte, ar neatsiranda nepageidaujamų reakcijų. Po lietaus, norint išlaikyti apsaugą, būtina pakartotinai purkšti.
Tinkamas laikymas paženklintose talpyklose prailgina tirpalo naudojimo laiką.
Geltonų lapų prevencija: Patarimai, kaip prižiūrėti sveikus agurkus
Kadangi prevencija yra veiksmingesnė už gydymą, sodininkai, norėdami išvengti agurkų lapų pageltimo, turėtų laikytis nuoseklios priežiūros praktikos.
Reguliariai atliekant dirvožemio tyrimus užtikrinamas tinkamas 6,0-7,0 pH lygis, kuris idealiai tinka maistinėms medžiagoms įsisavinti. Laistymas dirvos lygyje, o ne virš galvos, sumažina grybinių ligų riziką, o nuolatinis drėgmės palaikymas apsaugo nuo streso sukelto pageltimo.
Tinkamas atstumas tarp augalų (60-90 cm) palengvina oro srautą ir sumažina su drėgme susijusias problemas. Kasmetinis agurkų pasėlių kaitaliojimas neleidžia kauptis per dirvą plintantiems patogenams.
Be to, organinis mulčias padeda sulaikyti dirvos drėgmę ir slopina piktžolių konkurenciją, o sezoninis tręšimas pagal pakuotės instrukcijas padeda išvengti maisto medžiagų trūkumo ir degimo.
Realūs rezultatai: Prieš ir po sodininkų transformacijų
Viso pasaulio sodininkai užfiksavo, kad jų agurkų augalai, pritaikius tikslines intervencines priemones dėl pageltusių lapų, stebėtinai atsigavo.
Daugelis jų dalijasi įtikinamomis nuotraukomis „prieš” ir „po”, kuriose matyti, kaip vos per 7-14 dienų agurkų augalai iš liguistai geltonų virsta ryškiai žaliais.
Vienas Portlando bendruomenės sodas pranešė, kad, naudojant paprastą maistinių medžiagų tirpalą, pasveiko 90 % augalų.
Kitas Arizonoje atliktas tyrimas parodė, kad ištaisius pH disbalansą augalai visiškai atgijo.
Dauguma sėkmingų intervencijų derina tinkamus laistymo būdus ir tikslingą maistinių medžiagų naudojimą.
Šie realūs rezultatai patvirtina, kad agurkų lapų pageltimas yra grįžtama būklė, jei ji diagnozuojama ir nedelsiant gydoma tinkamais metodais, pritaikytais konkrečiai priežasčiai.