Prie namų esanti lauko erdvė – kiemas, terasa, netgi ir balkonas – suteikia galimybę kada tik norisi džiaugtis grynu oru, poilsiu, jaukumu ir ramybe jame. Žinoma, labai svarbu, kad ši erdvė būtų estetiška ir patogi, džiugintų akį ir tokiu būdu tiesiog kviestų joje pabūti.
Na, o ką daryti, jei turima lauko erdvė šiuo metu jūsų netenkina ir jai, regis, kažko stinga? Tuomet tikriausiai atėjo metas šią erdvę atnaujinti, pagyvinti, įnešti daugiau jaukumo, o gal tiesiog padaryti patogesnę. Labai dažnai, siekiant patrauklesnio rezultato, tikrai nebūtinos grandiozinės pertvarkos – tereiks šiek tiek pastangų ir išmonės.
Na, o nuo ko pradėti lauko erdvės atnaujinimą ar patobulinimą?
Žinoma, visų pirma reikės įvertinti esamą situaciją, nuspręsti, kad jūsų netenkina, ką reikėtų keisti ar pagerinti. Veikiausiai neapsieisite ir be sutvarkymo, ypač svarbu atrinkti nebereikalingus, nenaudojamus daiktus, kurie dažnai labai užgriozdina erdvę ir paverčia ją panašią į sandėliuką ar statybų zoną.
O štai tada verta atsižvelgti į tris esmines sritis, kurios yra labai svarbios kiekvienai lauko zonai. Tai baldai, augalai ir įvairūs dekoro elementai.
Kokybiški ir funkcionalūs baldai jūsų patogumui
Nesvarbu, ar galite pasigirti dideliu kiemu, erdvia terasa, o gal tik nediduku balkonu, baldai šioms vietoms suteikia ypatingą atmosferą ir patogumo – juk tada iš karto norisi lauke praleisti daugiau laiko arba perkelti kai kurias veiklas ten.
Lauko erdvėse labai smagu prisėsti, pailsėti, galbūt paskaityti, pamegzti ar pameistrauti, pasišnekučiuoti. O gal trokštate ramiai išgerti rytinę kavą ir prisipildyti energijos visai dienai arba lėtai siurbčioti arbatą besigrožint saulėlydžiu.
Tad nepamainomas daiktas lauko erdvėse yra įvairiausi suolai, kėdės ir kitokie sėdimi baldai. Kieme, verandoje ir didesnėje terasoje itin pasiteisina lauko suoliukai. Trumpam prisėdimui, daiktų pasidėjimui tiks nedideli, minimalistiniai suoleliai. O ilgesniems, komforto kupiniems pasisėdėjimams idealus variantas bus didesnis suolas su atlošu ir pagalvėlėmis.
Atminkite, kad sėdimų baldų pasirinkimas yra išties platus, tad tikrai nebūtina apsiriboti tradiciniais variantais. Galbūt panorėsite pasistatyti supamų krėslų ar suoliukų, o gal įsirengti sūpynes ar pasikabinti hamaką. Didesniame balkone labai šaunus pasirinkimas yra pakabinama supama kėdė. Foteliai ir gultai tiesiog alsuoja patogumu, tad jei turite pakankamai vietos, verta apmąstyti ir juos.
Įvairios lauko erdvės mums patrauklios dar ir tuo, kad geru oru į jas galima perkelti savo pusryčius arba pietus, taip pat padirbėti gryname ore. Tokiu atveju neišsiversite be stalo ar staliuko. Juos galima rinktis įvairių dydžių ir stilių, tik labai svarbu suderinti su sėdimu baldu, kad prisėdus nebūtų nemalonių netikėtumų.
Net ir susitvarkius erdvę bei atsikračius nereikalingų daiktų joje veikiausiai atsiras dalykų, kuriuos reikia kažkur padėti – įrankių, žaislų ir panašiai. Štai čia pravers spintelės, lentynos ar dėžės (kurios gali būti daugiafunkcės ir panaudojamos taip pat kaip stalelis ar kėdė).
Lauko erdvėje svarbu, kad baldai būtų ne tik vizualiai patrauklūs, sėkmingai įsilietų į bendrą vaizdą. Ne mažiau reikšmingas ir jų funkcionalumas, patogumas bei patvarumas. Tad tikrai verta rinktis kokybiškus, patikimus variantus. Tokie baldai ilgai tarnaus ir kvies daugiau laiko praleisti lauko erdvėje.
Žinoma, būtina įsivertinti ir turimą plotą: nors baldai reikalingi, per dideli ar per daug jų, ypač mažesnėse erdvėse, kels nepatogumą ir tikrai neskatins ilgiau užsibūti.
Lauko erdvės – žalios erdvės
Kokios gi lauko erdvės be augalų! Kieme ar sode viskas paprasčiau, galimybės rinktis įvairius augalus platesnės. Tačiau netgi ir nedidelę terasą ar balkonėlį gali puošti augalai.
Pasirinkite kokybiškus ir dailius vazonus ar lovelius, pasirūpinkite pritaikytu dirvožemiu. Šiuose vazonuose gali puikuotis ne tik gėlės – balkone ar terasoje galima užsiauginti ir prieskoninių žolelių ar netgi daržovių, tad tokie augalai neš ir estetinę, ir praktinę naudą.
Jaukūs dekoro elementai
Dekoro elementai suteikia tam tikro asmeniškumo, jausmo, kad tai yra būtent jūsų erdvė. Tai gali būti apšvietimas, neretai bendrą vaizdą pakeičiantis iš esmės ir tampantis tikru jaukumo pliūpsniu. Neužmirškite ir tokių detalių kaip žvakidės, skulptūrėlės, fontanėliai, kilimėliai, apklotai ir panašiai. Žinoma, svarbu šių elementų nepadauginti ir neperkrauti erdvės.