Kaip išsirinkti geriausias sauskelnes naujagimiams?

Mažylio atėjimas į pasaulį, neabejotinai yra beprotiškai laukiamas ir džiugus momentas. Tačiau kartu su džiaugsmingu laukimu, atkeliauja ir nemažai nežinomybės. Ypač, jei į šeimą atkeliauja pirmagimis. Tėvelių laukia naujas, nepatirtas ir nepažintas etapas. Kuriame reikės išmokti daugybę naujų dalykų – maitinti, migdyti, keisti sauskelnes, rūpintis mažyliu.

Nauji tėveliai dažnai stengiasi pasiruošti visiems įmanomiems iššūkiams ir dar prieš naujagimiui atkeliaujant į pasaulį, susipirkti visus reikalingus daiktus. Lovytė, vystymo stalas, vežimėlis, drabužėliai, žaisliukai, sauskelnės. Būtent pastarųjų pasirinkimas dažnai tampa nemenku galvos skausmu. Kadangi pastarosios ištisą parą tiesiogiai liesis su naujagimio jautria odele. Norisi išrinkti jam pačias geriausias, kad mažylis jaustųsi patogiai, oda nebūtų dirginama ir nesukeltų jokių alerginių reakcijų. Tad kaip išsirinkti tas pačias geriausias sauskelnes?

Kuo geresnis sugeriamumas

Renkantis pirmąsias sauskelnes, reiktų nepamiršti, kad pagrindinė jų užduotis – sugerti vaikučio šlapimą ir išmatas. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais mažyliai itin daug ir dažnai valgo, tuo pačiu – daug ir dažnai šlapinasi bei tuštinasi. Todėl svarbu, kad sauskelnės gerai sugertų ir tuo pačiu – kad išlaikytų savo paviršių sausą. Kitaip kūdikio odelė lengvai sudirgs, perštės, ar net įšus.
Žinoma, net ir geriausiai sugeriančias sauskelnes svarbiausia pakankamai dažnai keisti. Taip užpakaliuko odelė tikrai bus apsaugota nuo sudirgimo.

 

Ne sauskelnėms su kvapikliais ar kitokiais alergenais

Kol mažylis maitinasi tik mamos pienu ar pieno mišiniu, jo išmatos yra beveik bekvapės. Todėl tikrai reiktų vengti sauskelnių, kurios papildytos įvairiais kvapikliais. Tai – perteklinis, visai nebūtinas dalykas, kuris gali sudirginti odą. Taip pat rekomenduojama vengti sauskelnių, kurių gamyboje buvo naudojami losjonai, latekstas ar kiti komponentai, galintys sukelti alergiją. Naujagimio oda yra nepaprastai plona ir jautri, tad prie jos turėtų liestis kuo mažiau dirginančių dalykų.

Ergonomiška forma

Naujagimiai dar tik pažindinasi su pasauliu. Todėl jiems norisi visiško komforto ir bet koks išorės dirgiklis gali priversti pravirkti. Štai kodėl reiktų pasirūpinti, kad dedamos sauskelnės būtų patogios. Kadangi būtent jos glaudžiasi prie vaikučio kūno ištisą parą. Tad jeigu kažkur mažylis jaus spaudimą, veržimą, judesių varžymą, jis būtinai apie tai praneš garsiu verkimu.

Tad jeigu norisi ramių naktų tiek tėveliams, tiek kūdikiui, renkantis sauskelnes, būtina atsižvelgti į jų formą. Kad jas būtų lengva ir paprasta uždėti, užsegti, kad jos niekur nespaustų. Tačiau tuo pačiu – kad pakankamai priglustų ir sulaikytų sauskelnių turinį viduje. Tam labai pasitarnauja sauskelnės, turinčios papildomus apsauginius, minkštus „bortelius“ ties kirkšnimis.

Tinkamas dydis

Sauskelnių dydį geriausia rinktis pagal mažylio svorį. Vieni mažyliai gimsta visai mažučiai, tad neretai jiems pirmosios sauskelnės būna 0 dydžio. Didesniems naujagimiams tinka 1 dydžio sauskelnės. Jos parenkamos pagal mažylio svorį, kurios nurodytas ant pakuotės. Tačiau tiek pirmųjų, tiek ir augančio mažylio sauskelnių dydį geriausia numato tėveliai, kurie tas sauskelnes deda. Svarbu, kad jos nebūtų per ankštos, per mažos, per stipriai apspaudžiančios. Nes tai mažylį erzins, trukdys judėti, sukels diskomfortą.
Tačiau per didelės sauskelnės, siekiant laisvumo – taip pat ne sprendimas. Taip atsiras rizika, kadi š jų ištekės į jas patekęs turinys. Kad nusmuks, nusisuks. Todėl tik matuojant parinksite geriausiai tinkantį dydį.

Tačiau, kad ir kiek naudingų patarimų išgirstumėte, geriausią variantą išsirinksite tik tada, kai iš tikrųjų išbandysite, uždėsite savo mažyliui ir pastebėsite kaip jis su jomis jaučiasi.