Nusprendėte pasigaminti naminių ledų ir svarstote, kiek laiko tai užtruks. Šis iš pirmo žvilgsnio paprastas procesas apima ne tik ingredientų sumaišymą ir įdėjimą į šaldiklį. Galbūt manote, kad tai greita, tačiau tai šiek tiek daugiau. Kiekvienam žingsniui – nuo tinkamų ingredientų rinkimo iki tobulesnio virimo proceso – reikia skirti laiko. O ką daryti su patogumą žadančiomis alternatyvomis, kurių nereikia kildinti? Ar jie tikrai gali sutaupyti jūsų laiko? Panagrinėkime, ką reikia žinoti, kad galėtumėte mėgautis šiuo maloniu skanėstu ilgai nelaukdami.
Ingredientų rinkimas
Norėdami pradėti kelionę po naminius ledus, pirmiausia įsitikinkite, kad turite visus reikiamus ingredientus. Pagrindiniams vaniliniams ledams reikės 2 puodelių riebios grietinėlės, 1 puodelio nenugriebto pieno, ¾ puodelio granuliuoto cukraus ir 1 šaukšto gryno vanilės ekstrakto. Šie tikslūs matavimai yra labai svarbūs norint išgauti tobulą tekstūrą ir skonį. Tiršta grietinėlė suteikia sodrų pagrindą, o nenugriebtas pienas subalansuoja tirštumą. Granuliuotas cukrus ne tik pasaldina, bet ir sumažina užšalimo temperatūrą, užtikrindamas vientisą konsistenciją. Kad skonis būtų autentiškas, vietoj dirbtinių kvapiųjų medžiagų rinkitės gryną vanilės ekstraktą.
Renkantis ingredientus svarbiausia – šviežumas. Naudokite šviežią grietinėlę ir pieną, nes jie turi didelę įtaką galutinio produkto kokybei. Prieš pradėdami maišyti, patikrinkite, ar cukruje nėra gumuliukų. Tiems, kurie turi mitybos apribojimų, apsvarstykite pakaitalus, pavyzdžiui, kokosų pieną arba migdolų pieną, koreguodami kiekius, kad būtų vientisa konsistencija. Jei norite eksperimentuoti su skoniais, rinkitės papildomus ingredientus, pavyzdžiui, kakavos miltelius ar vaisių tyres. Visada matuokite tiksliai, naudodami virtuvines svarstykles kietoms medžiagoms, o skysčiams – skysčių matavimo indelius. Tiksliai rinkdami kokybiškus ingredientus, sukursite prielaidas sėkmingam naminių ledų kūrimui.
Pagrindo paruošimas
Pradėdami ruošti ledų pagrindą, vidutinio dydžio puode sumaišykite 2 puodelius riebios grietinėlės, 1 puodelį nenugriebto pieno ir ¾ puodelio granuliuoto cukraus. Pastatykite puodą ant vidutinės ugnies, retkarčiais pamaišydami, kad cukrus visiškai ištirptų. Kad ingredientai tolygiai susimaišytų ir cukrus nenusėstų ant dugno, naudokite plaktuvą. Mišinį kaitinkite tol, kol jo temperatūra pasieks 170 °F, tikslią temperatūrą tikrinkite saldainių termometru. Venkite užvirinti mišinį, nes tai gali pakeisti galutinio produkto tekstūrą.
Kai pagrindo temperatūra pasieks 170 °F, nuimkite jį nuo ugnies ir šiek tiek atvėsinkite. Šis veiksmas yra labai svarbus, kad kiaušiniai ar kiti ingredientai nesusitrauktų vėlesniuose etapuose. Jei pastebėjote cukraus granulių, pertrinkite mišinį per smulkų sietelį, kad gautųsi vientisa konsistencija. Jei norite sodresnio pagrindo, vietoj nenugriebto pieno galite naudoti pusę ir pusę pieno, tačiau, kad išlaikytumėte reikiamą tūrį, atitinkamai reguliuokite grietinėlės kiekį. Prieš naudodami visada įsitikinkite, kad įranga yra švari ir sausa – taip sumažinsite užteršimo riziką. Atlikdami šiuos tikslius veiksmus užtikrinsite kreminį, aksominį ledų pagrindą.
Aromatų maišymas
Į ledų pagrindą įmaišykite skonį – čia kūrybiškumas dera su tikslumu. Pradėkite nuo aukštos kokybės ingredientų pasirinkimo, kad užtikrintumėte tvirtą skonį. Jei norite vanilės pagrindo, į mišinį įpilkite 1 valgomąjį šaukštą gryno vanilės ekstrakto arba vieną vanilės pupelę, perskeltą ir sugrėbtą. Jei renkatės vaisių skonį, sutrinkite vaisius ir perkoškite juos, kad pašalintumėte sėklas; kiekvienam ketvirčiui ledų pagrindo reikia maždaug 1 puodelio tyrės. Šokoladui ištirpinkite 4 uncijas aukščiausios kokybės juodojo šokolado ir kruopščiai įmaišykite jį į mišinį.
Jei naudojate prieskonius ar žoleles, pavyzdžiui, cinamoną ar mėtas, 10-15 min. pamirkykite juos šiltoje ledų masėje ir prieš atšaldydami perkoškite. Jei norite riešutų skonio, lengvai paskrudinkite riešutus, kad išryškėtų natūralūs aliejai, ir įmaišykite pusę puodelio į ledų pagrindą. Atminkite, kad šaldymo metu skonio koncentracija gali sumažėti, todėl prieš šaldydami paragaukite ir pakoreguokite.
Kad pasiektumėte harmoningą pusiausvyrą, derinkite vienas kitą papildančius skonius, pavyzdžiui, į šokoladą įberkite šaukštelį espreso miltelių arba į karamelę įberkite jūros druskos. Užsirašykite matavimus ir rezultatus ir patikslinkite santykius būsimoms partijoms. Tikslumas ir eksperimentavimas padės pasiekti nuolat skanių rezultatų.
Maišymo procesas
Smulkinimas – tai esminis etapas, kurio metu ledų pagrindas virsta kreminiu malonumu. Kad pasiektumėte tobulą tekstūrą, iš pradžių pasirūpinkite, kad ledų gaminimo aparatas būtų paruoštas. Jei naudojate aparatą su šaldymo indu, atšaldykite jį bent 24 valandas -18 °C temperatūroje. Supilkite atšaldytą pagrindą į mašiną, pripildydami tik iki dviejų trečdalių, kad jis išsiplėstų. Priklausomai nuo gamintojo nurodymų, nustatykite, kad aparatas kunkuliuotų nuo 20 iki 30 minučių.
Išlaikykite tolygų tempą; greičio nustatymai gali turėti įtakos tekstūrai. Lėtesniame plaktuve susikaupia mažiau oro, todėl ledai būna tirštesni. Norėdami pasiekti optimalių rezultatų, siekite, kad jų konsistencija būtų panaši į minkštų ledų. Suprasite, kad kremas jau paruoštas, kai plaktuvas šiek tiek pasistiebs, o tai reiškia, kad tirštėja.
Jei norite plakti rankiniu būdu, sudėkite mišinį į sandarų indą ir 45 minutes užšaldykite. Kas 30 min. intensyviai maišykite mentele, kad suskilinėtų ledo kristalai, ir tai kartokite, kol pasieksite norimą tekstūrą. Šis procesas paprastai trunka 3-4 valandas. Nuolat ir kruopščiai maišykite, kad galutinis produktas būtų vientisas. Nepamirškite, kad norint pasigaminti gardų naminį skanėstą, svarbiausia – tikslus laikas ir technika.
Greiti šaldymo patarimai
Kai plakant pasieksite idealią konsistenciją, laikas užfiksuoti kreminę konsistenciją naudojant greito užšaldymo būdus. Pirmiausia perkelkite ledus į iš anksto atšaldytą sandarų indą. Šis žingsnis padės išvengti nepageidaujamų ledo kristalų susidarymo. Įsitikinkite, kad indas pripildytas iki kraštų, kad į jį nepatektų oro, kuris gali sukelti šaldiklio nudegimą.
Kad pasiektumėte optimalių rezultatų, nustatykite šalčiausią šaldiklio nustatymą, geriausia -18 °C. Toks staigus temperatūros kritimas yra labai svarbus norint išsaugoti švelnią tekstūrą. Padėkite indą šaldiklio gale, kur temperatūra yra pastoviausia. Nestatykite jo prie durelių, nes dažnai jas atidarant gali svyruoti temperatūra.
Norėdami dar labiau pagreitinti užšaldymo procesą, naudokite ne plastikinį, o metalinį indą. Metalas efektyviau praleidžia šaltį ir sutrumpina užšaldymo laiką. Jei receptas leidžia, prieš užšaldymą į ledų mišinį įpilkite valgomąjį šaukštą degtinės ar kito didelio atsparumo alkoholio. Tai nežymiai sumažina užšalimo temperatūrą, todėl galutinis produktas išlieka kreminis, o skonis labai nesumažėja.
Po dviejų valandų patikrinkite ledus. Jei ledai yra standūs, vadinasi, jau galima patiekti; jei ne, skirkite jiems dar valandą. Mėgaukitės puikiai sušaldytu skanėstu!
„No-Churn” alternatyvos
Neturintiems ledų gaminimo aparato, paprastas, bet skanus sprendimas – alternatyvos be vartymo. Pradėkite nuo 2 puodelių (475 ml) riebios grietinėlės ir 1 skardinės (14 uncijų/397 g) saldinto sutirštinto pieno. Elektriniu maišytuvu plakite grietinėlę, kol susidarys standžios viršūnės (maždaug 4-5 min. vidutiniu greičiu). Atskirame dubenyje mentele atsargiai įmaišykite plaktą grietinėlę į sutirštintą pieną, kad mišinys tolygiai pasiskirstytų ir neišsilydytų.
Norėdami sustiprinti skonį, įmaišykite 1 arbatinį šaukštelį (5 ml) vanilės ekstrakto arba 2 valgomuosius šaukštus (30 ml) kakavos miltelių. Jei norite įmaišyti šokolado drožlių ar vaisių, prieš užšaldymą į pagrindą įmaišykite 1 puodelį (150 g).
Perkelkite masę į 9×5 colių (23×13 cm) kepimo formą ir išlyginkite viršų mentele. Uždenkite plastikine plėvele, prispausdami ją tiesiai prie paviršiaus, kad nesusidarytų ledo kristalų. Užšaldykite bent 6 valandoms arba kol sustings.
Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, prieš plakant grietinėlę įsitikinkite, kad dubuo ir plaktuvai yra atšaldyti. Taikant šį būdą išgaunama kreminė tekstūra nereikalaujant specialios įrangos, todėl naminiais ledais galėsite mėgautis įdėdami minimalias pastangas.
Laiko taupymo būdai
Supaprastinus naminių ledų gaminimo procesą galima sutaupyti brangaus laiko nesumažinant skonio. Pirmiausia ingredientams maišyti naudokite našų maišytuvą. 2 puodelius riebios grietinėlės, 1 puodelį saldinto sutirštinto pieno ir 1 arbatinį šaukštelį vanilės ekstrakto 2 minutes maišykite dideliu greičiu. Šis metodas greitai užtikrina sklandų, kreminį pagrindą.
Iš anksto 15 minučių šaldiklyje atšaldykite maišymo dubenį ir plaktuvo priedus. Šalta įranga pagreitina plakimą ir greičiau pasiekia standžias viršūnes. Įmaišydami prieskonius ar mišinius įsitikinkite, kad jie iš anksto pasverti ir paruošti. Pavyzdžiui, iš anksto susmulkinkite šokoladą ar riešutus 1/4 colio gabalėliais.
Apsvarstykite galimybę šaldymui naudoti negilų metalinį indą. Metalas efektyviai praleidžia šaltį, todėl užšaldymo laikas sutrumpėja iki 25 %. Tolygiai paskirstykite ledų pagrindą konteineryje, kad jis būtų vienodo storio ir greičiau sustingtų.
Kitas ekspertų patarimas – naudoti ledo vonelę. Po sumaišymo sudėkite mišinį į užtrauktuko maišelį, užsandarinkite jį ir 10 min. panardinkite į ledo vonią, o prieš užšaldant staigiai atvėsinkite. Šis veiksmas gali gerokai sutrumpinti užšaldymo laiką.
Patiekimo pasiūlymai
Patobulinus savo naminius ledus efektyviais metodais, laikas sutelkti dėmesį į tai, kaip juos patiekti, kad išryškėtų jų turtingas skonis. Pirmiausia naudokite iš anksto atšaldytą ledų semtuvėlį, kad porcijos būtų švarios ir glotnios. Tarp porcijų pamerkite šaukštelį į šiltą vandenį, kad nesuliptų ir gautųsi vienodai apvalūs kaušeliai. Vienai porcijai skirkite 100 g, t. y. maždaug pusę puodelio, kad porcija būtų subalansuota.
Pagerinkite pateikimą pasirinkdami tinkamą indą: negilus desertinis dubenėlis arba atšaldyta taurė suteikia elegancijos. Jei norite papildomos tekstūros, papuoškite 15 g skrudintų riešutų, pavyzdžiui, migdolų ar pekano riešutų, arba 10 g šokolado drožlių. 10 mililitrų naminio vaisių padažo, pavyzdžiui, aviečių ar karamelės, gali pagerinti skonį, bet neužgožti ledų.
Jei norite, kad ledai būtų rafinuotesni, derinkite juos su papildomais skoniais. Patiekite kartu su šiltu pyragaičiu ar pyrago gabalėliu, kad būtų kontrastas. Jei norisi, gaivumo suteiks pabarstymas jūros druska arba keli šviežių mėtų lapeliai. Atminkite, kad tikslas yra pagerinti, o ne užgožti jūsų sukurtą kreminį malonumą.
Likučių laikymas
Tinkamai laikydami naminius ledus, užtikrinkite, kad jų tekstūra ir skonis išliks iki paskutinio šaukštelio. Pirmiausia perkelkite ledus į sandarų indą. Naudokite talpyklą, kurioje ledai gerai laikosi, kad į ją patektų kuo mažiau oro, nes dėl oro poveikio ledai gali susikristalizuoti. Pasirinkite indą, pagamintą iš nereaktyvių medžiagų, pavyzdžiui, plastiko ar stiklo.
Kad pasiektumėte optimalių rezultatų, prieš uždarydami indą, prispauskite plastikinės plėvelės gabalėlį tiesiai prie ledų paviršiaus. Šis papildomas sluoksnis veikia kaip oro barjeras ir apsaugo nuo nudegimo šaldiklyje. Talpyklą laikykite šalčiausioje šaldiklio vietoje, paprastai gale, kur temperatūra išlieka pastoviausia. Siekite, kad šaldiklio temperatūra būtų 0 °F (-18 °C) arba žemesnė, kad geriausiai išliktų tekstūra ir skonis.
Jei planuojate ledus laikyti ilgiau nei savaitę, ant indelio užklijuokite etiketę su pagaminimo data. Kai norėsite vėl patiekti, leiskite ledams pastovėti kambario temperatūroje apie 5-10 minučių, kad suminkštėtų. Venkite pakartotinai užšaldyti ištirpusius ledus, kad išlaikytumėte jų kokybę.
Dažnai užduodami klausimai
Ar galiu namie gaminamiems ledams naudoti alternatyvius produktus be pieno?
Taip, galite naudoti alternatyvius produktus be pieno. Kokosų pieną arba migdolų pieną pakeiskite kokosų pienu santykiu 1:1. Prieš plakant įsitikinkite, kad mišinys atšaldytas iki 40 °F. Pridėkite ksantano dervos (1/4 šaukštelio), kad pagerintumėte tekstūrą ir išvengtumėte ledo kristalų.
Kaip išvengti ledo kristalų mano leduose?
Norėdami išvengti ledo kristalų, įsitikinkite, kad jūsų mišinyje yra 20 proc. cukraus, ir greitai išplakite ledus. Naudokite 1 valgomąjį šaukštą alkoholio vienai kvartai, kad tekstūra būtų glotnesnė. Prieš plakant atšaldykite pagrindą 40°F temperatūroje. Šaldymo metu sandariai uždarykite, kad kuo mažiau patektų oro.
Kokie yra geriausi naminių ledų priedai?
Reikės 50 g smulkintų riešutų, 30 ml karšto glaisto ir 20 g pabarstukų. Kad būtų gurmaniška, apšlakstykite 10 ml balzaminio reduktoriaus. Įdarus visada dėkite prieš pat patiekdami, kad išliktų tekstūra.
Kaip pasiekti kreminę tekstūrą nenaudojant ledų gaminimo aparato?
Norėdami išgauti kreminę tekstūrą, išplakite 2 puodelius riebios grietinėlės iki minkštų viršūnių, įmaišykite saldintą sutirštintą pieną. Užšaldykite negiliame inde, maišydami kas 30 minučių 2 valandas. Eksperto patarimas: norėdami sustiprinti skonį, įdėkite 1 arbatinį šaukštelį vanilės ekstrakto.
Ar galima pasigaminti naminių ledų nenaudojant kiaušinių?
Taip, galite! Kiaušinius pakeiskite 2 šaukštais kukurūzų krakmolo litrui skysčio sutirštinti. Naudokite 1 puodelį riebios grietinėlės ir 1 puodelį saldinto sutirštinto pieno. Užšaldykite, maišydami kas 30 minučių, 3 valandas, kad kremas būtų kreminis.