Įsipareigojimas naudoti apsaugines galvos priemones galioja tada, kai rizika, kad krintantis ar išsikišęs daiktas gali sužaloti jūsų galvą, yra gana didelė. Dažniausiai tai atsitinka tose vietose, kur dirbamas sunkus fizinis darbas, pavyzdžiui, statybų sektoriuje. Tada darbuotojai turėtų dėvėti tinkamus apsauginius šalmus. Savo ruožtu žmonės, kurie neatlieka pavojingų darbų ir būna tokiose vietose, taip pat turėtų būti aprūpinti apsauginiais galvos apdangalais, pvz., šalmais. Todėl verta žinoti šalmų tipus ir išsiaiškinti, kur ir kaip jie turėtų būti naudojami.
Apsauginiai galvos šalmai – jų tipai
Yra du pagrindiniai apsauginių galvos apdangalų tipai, naudojami įvairiems darbams atlikti. Tai apsauginiai šalmai ir lengvi šalmai. Kas yra apsauginis šalmas? Apsauginio šalmo konstrukcija ir parametrai turi atitikti atitinkamus nacionalinius ir Europos standartus, kurie tiksliai nustato gamybos medžiagas ar atsparumo įvairių rūšių grėsmėms parametrus.
Lengvi pramoniniai šalmai
Lengvi pramoniniai šalmai turi atitikti standartą EN 812. Jie yra patogūs ir užtikrina gerą oro cirkuliaciją. Tačiau jie neužtikrina stiprios apsaugos nuo krintančių ar išsikišusių kietų ir sunkių daiktų smūgio. Paprastai jie yra uniformos arba darbo drabužių dalis. Lengvas šalmas gali būti kvalifikuojamas tik kaip galvos apdangalas, apsaugantis nuo smūgių ir įbrėžimų.
Apsauginiai pramoniniai šalmai
Savo ruožtu apsauginiai pramoniniai šalmai atitinka EN 397 standartus. Jie nėra tokie patogūs ir estetiški kaip lengvi šalmai, tačiau puikiai apsaugo darbuotojo galvą nuo krintančių iš aukštai daiktų ar atsikišusių elementų smūgių darbo vietoje. Paprastai jie susideda iš 3 dalių – apvalkalo, diržų ir pagrindinio dirželio (pasirinktinai su smakro dirželiu).
Kur įsigyti?
Galvos apsaugos priemonės turėtų būti įsigyjamos specializuotose parduotuvėse, kurių asortimente rasite tik reikiamus standartus atitinkančius šalmus.