Pervežimo paslaugos apima platų spektrą – tai ne tik keleivių pervežimas, pervežti tenka žemės ūkio ir kitokią techniką, automobilius ir motociklus, baldus ir daiktus, gyvūnus bei pašto siuntas. Šios paslaugos yra paklausios ne tik Lietuvoje, jų prireikia ir tada, kai iš mūsų šalies reikia pristatyti krovinį į gretimas ir tolimesnes šalis. Kroviniai dar pervežami geležinkeliu, plukdomi laivais ir skraidinami lėktuvais.
Kada yra patogiausia pervežti krovinius tik autotransporto priemonėmis?
Jei krovinius reikia iš Lietuvos pristatyti į kaimynines Baltijos valstybes ir ES šalis, pats patogiausias jų transportavimas sausumos keliais, pervežant sunkvežimiais. Ir tai akivaizdu, nes sunkvežimiai prekes per dieną gali pervežti net po kelis kartus per dieną.
O jeigu jas gabensi geležinkeliu, laivais ar sparnuota technika, gali tekti luktelėti kol traukinys, krovininis keltas ar lėktuvas bus pilnai prikrauti. Tiesa ir tai, kad sunkvežimiai yra gana patogi transporto priemonė, nes su ja be jokių keblumų galima pasiekti ne tik miestus, rajonų centrus, bet ir mažus miestelius, kaimus. Prireikus krovinį galima pristatyti net į vienkiemį.
Kokie kroviniai dažniausiai yra pervežami sausumos keliais?
Kiekvienai prekių rūšiai gabenti yra skirti specialiai tam pritaikyti sunkvežimiai. Standartiniai vilkikai, kiti sunkvežimių tipo automobiliai yra skirti vežti tokius krovinius, kuriems nėra būtinos specialios gabenimo sąlygos.
O didelių gabaritų krovinių arba pavojingų cheminių, degių ir nuodingų medžiagų, greitai gendančių maisto produktų pervežimui reikalingas specialiai tam pritaikytas transportas. Vis dėlto dažniausiai yra naudojami standartiniai vilkikai, nes daugiausia yra pervežama specialių gabenimo sąlygų nereikalaujančių krovinių.
Kokie sunkvežimiai yra skirti greitai gendantiems maisto produktams vežti?
Daugelio maisto produktų kokybė tiesiogiai priklauso nuo temperatūros, kurioje jie yra gabenami. Todėl jiems pervežti tinka tik tokie automobiliai, kuriuose yra įdiegtos temperatūrą kontroliuojančios sistemos. Tai termoizoliaciniai sunkvežimiai.
Jais saugiai pervežamos tokios maisto prekės kaip mėsa, žuvis, pieno produktai, vaisiai, daržovės, gaivieji gėrimai ir gėlės. Šiuose automobiliuose esantis šaldymo įrenginys per visą krovinio vežimo laikotarpį palaiko tam būtiną vidaus temperatūrą.