Kad Kalėdos nekeltų streso, pradėkite ruoštis iš anksto. Pirmiausia nustatykite šventinį biudžetą, kad galėtumėte valdyti išlaidas ir išvengti pernelyg didelių išlaidų. Sudarykite dovanų sąrašą, į kurį įtraukite visus, kuriems perkate dovanas; apgalvotos dovanos nebūtinai turi būti brangios. Suplanuokite šventinį valgiaraštį ir sudarykite dekoravimo tvarkaraštį, kad paskirstytumėte užduotis. Apsipirkite internetu, kad išvengtumėte perpildytų parduotuvių, ir nedvejodami paprašykite šeimos narių pagalbos dekoruojant. Galiausiai tarp šventinio šurmulio pirmenybę teikite rūpinimuisi savimi; net jaukus kino vakaras gali pakelti jūsų dvasią. Nesustokite ir sužinokite daugiau paprastų patarimų, kaip džiaugsmingai praleisti atostogas!
Nustatykite aiškų biudžetą
Kaip mėgautis atostogų sezonu nesugriaunant banko? Svarbiausia nustatyti atostogų biudžetą! Pradėkite nuo to, kiek galite patogiai išleisti. Pasiimkite rašiklį ir popierių arba, jei norite, naudokitės programėle. Suskirstykite jį į kategorijas – dovanos, dekoracijos, maistas ir veikla. Taip matysite, kam skiriami pinigai, ir prireikus galėsite juos pakoreguoti.
Mažas patarimas: pagalvokite, ko jums iš tikrųjų reikia, o ne ko norite. Nebūtina išlaidauti dėl kiekvienos smulkmenos. Pavyzdžiui, užuot pirkę ekstravagantiškas dovanas, apsvarstykite galimybę jas pasigaminti patys arba suplanuokite smagią vakarienę su draugais, kad sutaupytumėte išlaidų maistui. Prisimenu, kaip vienais metais surengėme šventę „be dovanų”, ir tai buvo vienas geriausių sezonų.
Be to, atkreipkite dėmesį į išpardavimus ir nuolaidas. Nustebsite, kiek daug galite sutaupyti, jei planuosite iš anksto! Nustatę biudžetą ne tik sumažinsite stresą, bet ir galėsite mėgautis šventiniu laikotarpiu be įkyraus nerimo, kad išleisite per daug. Sėkmingo biudžeto sudarymo!
Sudarykite dovanų sąrašą
Dovanų sąrašo sudarymas gali atrodyti sudėtinga užduotis, bet taip nebūtinai turi būti! Pradėkite nuo to, kad surašysite visus, kuriuos norite padovanoti. Pasiimkite užrašų knygelę arba naudokitės telefono užrašų programėle – kaip jums patogiau. Pagalvokite apie šeimos narius, draugus ir bendradarbius. Nepamirškite svarbiausių žmonių, pavyzdžiui, savo vaikų mokytojų ar mėgstamo laiškininko!
Tada pagalvokite, kas kiekvienam asmeniui galėtų patikti. Pasinaudokite ankstesniais pokalbiais kaip užuominomis arba žvilgtelėkite į jų socialinę žiniasklaidą, kad rastumėte užuominų. Jei užstrigote, paklauskite šeimos narių pasiūlymų. Galbūt nustebsite, kokių idėjų jie pasiūlys!
Sudarydami dovanų sąrašą turėkite omenyje savo biudžetą. Neprivalote išlaidauti, kad parodytumėte, jog jums rūpi. Nuoširdus atvirukas ar naminis skanėstas gali reikšti tiek pat, kiek ir parduotuvėje pirkta dovana.
Suplanuokite šventinį meniu
Kai reikia suplanuoti šventinį meniu, pradėkite galvoti apie patiekalus, kurie visus suburtų ir sukurtų šventinę atmosferą. Pagalvokite apie mėgstamiausiussavo šeimospatiekalus, kurie kelia džiaugsmą ir nostalgiją. Ar turite firminį patiekalą, kurio visi laukia su nekantrumu?
Kai turėsite šiuos pagrindinius patiekalus, pagalvokite, kaip tradicinius patiekalus suderinti su kuo nors nauju. Galbūt pabandykite sukeisti klasikinius receptus, pavyzdžiui, pagardinkite bulvių košę prieskoniais. Visada smagu nustebinti svečius ir kartu išsaugoti jų mėgstamiausius patiekalus.
Toliau surašykite viską, ko jums reikia, nuo pagrindinių patiekalų iki garnyrų ir desertų. Nepamirškite atsižvelgti į bet kokius mitybos apribojimus, kurių gali turėti jūsų svečiai. Norite, kad visi jaustųsi įtraukti prie jūsų stalo.
Sukurkite dekoravimo tvarkaraštį
Artėjant švenčių sezonui dekoravimo grafiko sudarymas padės išvengti paskutinės minutės chaoso ir užtikrins, kad jūsų namai bus šventiški ir jaukūs. Pradėkite nuo dekoracijų ištraukimo datos. Jums gali patikti jaukus gruodžio pradžios savaitgalis šventei pradėti.
Tada suskirstykite dekoravimo užduotis. Apsvarstykite galimybę vieną dieną skirti lauko dekorui, pavyzdžiui, žibintų vėrimui ir pripučiamo Kalėdų Senelio įrengimui. Kitą dieną sutelkite dėmesį į vidų. Netgi galite tai paversti šeimos reikalu– įjunkite šventinę muziką ir leiskite visiems prisidėti!
Nepamirškite skirti laiko medžiui. Nesvarbu, ar norite tikro, ar dirbtinio medžio, skirkite kelias valandas jam pastatyti ir papuošti. Dažnai tai būna smagi tradicija, todėl planuokite ir karštos kakavos bei užkandžių!
Galiausiai tvarkaraštyje palikite šiek tiek laisvos vietos netikėtiems akcentams, pavyzdžiui, naminių papuošalų gamybai arba paskutinės minutės dekoracijoms. Sukūrę tokį grafiką pamatysite, kad dekoravimas taps džiugia šventinio sezono dalimi, o ne stresą keliančia prievole.
Suplanuokite šeimos susibūrimus
Planuodami šeimos susibūrimus, galite pasirinkti visiems tinkamas datas. Pabandykite susisiekti su artimaisiais ir išsiaiškinti, kurios dienos geriausiai atitinka jų tvarkaraščius, kad niekas nesijaustų nuošalyje. Be to, kartu sugalvoję užsiėmimus, galėsite sužadinti entuziazmą ir užtikrinti, kad visi puikiai praleis laiką!
Pasirinkite patogias datas
Tinkamų datų parinkimas šeimos susibūrimams šventiniu laikotarpiu gali turėti didelę reikšmę tam, kad pasiruošimas Kalėdoms nekeltų streso. Juk žinote, kaip skubama, todėl labai svarbu parinkti visiems tinkamas datas. Pradėkite nuo ankstyvo kreipimosi į šeimos narius – galvokite apie grupinį pokalbį arba paprastą apklausą, kad sužinotumėte, ar visi yra laisvi.
Atsižvelkite į visų tvarkaraščius, ypač tų, kurie turi vaikų arba dirba darbus, dėl kurių gali būti užimti. Jei jūsų pusbrolis visada užimtas savaitgaliais, galbūt geriau tiktų darbo dienos vakaras. Atminkite, kad svarbiausia, jog tai būtų patogu daugumai ir kartu išliktų bendrumo dvasia.
Užfiksavę šias datas, nedvejodami prieš savaitę išsiųskite linksmą priminimą. Tai gali padėti visiems išlikti kelyje ir sustiprinti laukimą! Be to, paskutinę minutę nereikės sukti galvos, kas atvyks, o kas ne. Jūsų šeima įvertins pastangas, kurias įdėjote planuodami iš anksto, o jūs galėsite mėgautis susitikimais be paskutinės minutės streso. Taigi, pirmyn – pasirinkite patogias datas ir paruoškite dirvą įsimintinam atostogų sezonui!
Planuokite veiklą kartu
Vienas iš geriausių būdų užtikrinti, kad šventiniai susitikimai būtų malonūs, – suplanuoti veiklą, kurioje galėtų dalyvauti visi. Pagalvokite, ką jūsų šeima mėgsta veikti kartu. Galbūt tai filmų maratonas, kepimo sesija ar net žaidimų vakaras su draugiškomis varžybomis.
Įtraukite visus į planavimo procesą. Galite sukurti grupinį pokalbį idėjoms aptarti arba surengti šeimos apklausą ir balsuoti dėl veiklos. Tokiu būdu visi jausis įtraukti į veiklą ir džiaugsis tuo, kas jų laukia.
Nepamirškite atsižvelgti į amžiaus grupes ir pomėgius; maišymas gali sukurti smagią atmosferą. Pavyzdžiui, kol vaikai puošia sausainius, suaugusieji gali gurkšnoti karštą kakavą ir dalytis istorijomis. Arba, jei jūsų šeimoje yra ir ekstravertų, ir intravertų, suderinkite energingus žaidimus su ramesne veikla, pavyzdžiui, rankdarbiais ar dėlionėmis.
Be to, išlaikykite lankstumą. Kartais geriausius prisiminimus sukelia spontaniškos akimirkos, todėl palikite vietos netikėtoms linksmybėms. Planuodami veiklą kartu sukursite aplinką, kuri skatins ryšį, juoką ir neišdildomus prisiminimus, todėl atostogos bus be streso ir malonios visiems!
Organizuokite šventinius atvirukus
Dažnai atostogų sezonas mus užklumpa, todėl lieka mažai laiko apgalvotiems gestams, pavyzdžiui, šventinių atvirukų siuntimui. Tačiau šiek tiek organizuodami galite tai padaryti lengvai! Pradėkite nuo to, kad surinksite visus savo adresus į vieną vietą. Nesvarbu, ar naudojate skaitmeninę lentelę, ar seną gerą užrašų knygutę, tiesiog įsitikinkite, kad turite visus.
Tada išsirinkite korteles. Jei esate tokie kaip aš, galbūt turite ankstesnių metų kortelių. Išsitraukite juos arba apsvarstykite galimybę užsisakyti personalizuotus internetu– yra tiek daug kūrybiškų variantų!
Paruošę korteles ir adresus, nustatykite konkrečią datą, kada juos išrašysite. Galbūt pasiimkite puodelį karštos kakavos ir įsijunkite mėgstamas šventines melodijas, kad būtų linksma.
Nepamirškite numatyti laiko ir jų siuntimui! Stenkitės juos išsiųsti iki gruodžio pradžios, kad jie atvyktų laiku.
Galiausiai apsvarstykite galimybę pridėti šiek tiek asmeninio akcento– galbūt ranka rašytą raštelį. Šis paprastas veiksmas jūsų artimiesiems gali reikšti labai daug, todėl šventiniai atvirukai taps ne tik užduotimi, bet ir nuoširdžiu gestu.
Paruoškite namus
Prieš prasidedant šventiniam šurmuliui skirkite laiko savo patalpoms išvalyti ir sutvarkyti; tai labai pravers atvykus svečiams. Taip pat jausitės labiau atsipalaidavę ir pasiruošę mėgautis švente, jei dekoruosite iš anksto – patikėkite manimi, tai geriau nei blaškytis paskutinę minutę! Panagrinėkime keletą paprastų patarimų, kaip paruošti namus šventėms be streso.
Išvalykite ir sutvarkykite erdves
Artėjant atostogų sezonui vos savaitgalį skirkite savo erdvėms išvalyti ir sutvarkyti. Jausitės lengvesni, o namai taps patrauklesni svečiams. Pradėkite nuo vieno kambario. Pasiimkite keletą dėžių ar maišų ir užklijuokite ant jų etiketes „Pasilikti”, „Dovanoti” ir „Išmesti”. Nustebsite, kiek daug daiktų, kurių jums nebereikia, sukaupėte.
Tada imkitės tų vietų, kuriose visada kaupiasi netvarka, pavyzdžiui, valgomojo stalo ar svetainės. Nustatykite laikmatį 15 minučių ir išsikelkite sau iššūkį sutvarkyti kuo daugiau daiktų. Pasitelkite į pagalbą šeimos narius; paverskite tai smagiu iššūkiu! Iš naujo atrasdami pamirštus lobius galbūt net pasijuoksite.
Kai viską surūšiuosite, raskite namus daiktams, kuriuos pasiliksite. Investuokite į dėžes ar krepšius, kurie padės palaikyti tvarką. Patikėkite manimi, švari erdvė ne tik gerai atrodo, bet ir gerai jaučiasi. Džiaugsitės, kad tai padarėte, kai ateis laikas pakuoti dovanas ar rengti susitikimus. Be to, sutvarkę savo erdves, galėsite susitelkti į tai, kad mėgautumėtės sezonu, o ne stresuotumėte dėl netvarkos!
Dekoruokite iš anksto
Pradėję ruošti šventines dekoracijas galite paversti savo namus šventine stebuklų šalimi, ir tai yra paprasčiau, nei manote! Užuot laukę gruodžio mėnesio, kodėl gi nepaskyrus lapkričio pabaigos savaitgalio? Išvengsite paskutinės minutės skubėjimo ir galėsite mėgautis procesu.
Pradėkite nuo mėgstamų dekoracijų. Galbūt tai žybsinčios lemputės arba keistos puošmenos, kurias mėgstate. Viską išdėliokite ir pažaiskite su jų išdėstymu. Jei turite vaikų, įtraukite juos! Tai puikus būdas sukurti neišdildomus prisiminimus. Galite net paskirti „puošimo dieną”, kai visi padeda ir gamina karštą kakavą.
Nepamirškite apie išorę! Kelios girliandos ar žibintai gali padaryti jūsų namus patrauklius. Be to, kaimynai įvertins jūsų ankstyvą šventinę nuotaiką.
Kol tai darysite, skirkite kelias minutes savo atsargoms patikrinti. Ar netrūksta baterijų, ar nėra perdegusių lempučių? Jei šias smulkmenas išspręsite dabar, vėliau nereikės sukti galvos.
Supaprastinkite apsipirkimo keliones
Švenčių sezono metu rasti kelią šurmuliuojančiose parduotuvėse gali būti sudėtinga užduotis, tačiau šiek tiek planavimo padės padaryti apsipirkimo keliones efektyvesnes ir malonesnes. Pradėkite nuo išsamaus pirkinių sąrašo sudarymo . Suskirstykite jį pagal parduotuves ir prekes; patikėkite manimi, betikslis klaidžiojimas yra tikras laiko ir energijos švaistymo būdas.
Toliau išmintingai planuokite savo keliones. Ankstyvais rytais arba darbo dienomis dažnai būna ramiau, todėl lengviau orientuotis perpildytuose praėjimuose. Galbūt net greičiau rasite nepasiekiamą stovėjimo vietą! Nepamirškite pasidomėti parduotuvių darbo laiku; kai kurios parduotuvės atidaromos anksčiau tik dėl šventinių pirkėjų.
Apsvarstykite galimybę naudotis programėlėmis, kurios padeda sekti pasiūlymus ir akcijas. Sutaupysite ir laiko, ir pinigų, jei prieš eidami į parduotuvę sužinosite, kokios prekės parduodamos. Kai būsite parduotuvėje, laikykitės savo sąrašo. Norint išsiblaškyti, dėmesį gali blaškyti ryškios vitrinos, tačiau susikaupimas padės greičiau įeiti į parduotuvę ir išeiti iš jos.
Galiausiai nedvejodami kreipkitės pagalbos. Parduotuvės darbuotojai paprastai noriai nurodys jums teisingą kryptį. Supaprastinti apsipirkimą reiškia, kad galite mėgautis šventine nuotaika be streso!
Apsipirkimas internetu
Daugelis žmonių mano, kad apsipirkimas internetu gali pakeisti pasiruošimą atostogoms iš chaotiško į patogų. Užuot kovoję su minia ir ilgomis eilėmis, galite jaukiai įsitaisyti namie su puodeliu kakavos ir peržiūrėti begalę dovanų variantų. Be to, galite palyginti kainas ir perskaityti atsiliepimus – viskas vos keliais paspaudimais.
Pradėkite nuo visų, kuriems reikia apsipirkti, sąrašo sudarymo. Kai jį turėsite, nustatykite kiekvieno asmens biudžetą. Tai padės susikaupti naršant po internetines parduotuves. Svetainėse dažnai būna specialių šventinių pasiūlymų, todėl stebėkite, ar nėra nuolaidų ir nemokamo pristatymo pasiūlymų.
Nepamirškite pasinaudoti pageidavimų sąrašais. Daugelis mažmenininkų leidžia išsaugoti prekes vėlesniam laikui, kad būtų lengviau grįžti prie mėgstamiausių. Jei nerimaujate dėl pristatymo laiko, užsisakykite iš anksto! Verčiau jau turėkite supakuotas ir paruoštas dovanas, o ne blaškykitės paskutinę minutę.
Galiausiai apsvarstykite galimybę siųsti dovanas tiesiogiai savo artimiesiems. Taip sutaupysite laiko ir procesas taps dar asmeniškesnis. Apsipirkite internetu ir pamatysite, kad šventės gali būti daug malonesnės ir ne tokios įtemptos!
Teikite pirmenybę rūpinimuisi savimi
Įsibėgėjus šventiniam šurmuliui, chaose lengva pamiršti apie save. Būtinai suplanuokite laisvalaikį, nesvarbu, ar tai būtų mėgstamos knygos skaitymas, ar jaukus kino vakaras. Sąmoningumo technikos, tokios kaip gilus kvėpavimas ar trumpa meditacija, gali padėti atgauti jėgas ir išlikti susikaupusiems per šventinį šėlsmą.
Suplanuokite laisvalaikio užsiėmimus
Tarp šurmulio ir pasiruošimo atostogoms šurmulio , suplanavus keletą laisvalaikio užsiėmimų, gali pasikeisti jūsų savipagalbos rutina. Galbūt svarstote, kaip tarp dovanų pirkimo ir sausainių kepimo suspėti atsipalaiduoti, bet patikėkite, tai labai svarbu.
Pradėkite nuo kelių valandų per savaitę, skirtų tik jums. Nesvarbu, ar tai būtų susisukimas su gera knyga, ilga vonia, ar mėgstamos laidos žiūrėjimas, įtraukite tai į savo dienotvarkę. Galite net pasivaikščioti grynu žiemos oru – tik jūs ir jūsų mintys.
Apsvarstykite galimybę vieną vakarą per savaitę skirti jaukiam kino vakarui su mėgstamais užkandžiais. O gal užsiimti rankdarbiais ir kurti namines dovanas? Ši veikla ne tik padės atsipalaiduoti, bet ir palaikys šventinę dvasią.
Jei jaučiatės itin ambicingai, suplanuokite mini savęs priežiūros dieną. Tai galėtų būti šeštadienio rytinė joga ir mėgstami vėlyvieji pusryčiai. Kad ir ką pasirinktumėte, nepamirškite, kad skirti laiko sau nėra savanaudiška – tai būtina. Teikdami pirmenybę šioms akimirkoms, pasikrausite ir šventinis laikotarpis taps daug malonesnis.
Praktikuokite sąmoningumo technikas
Kai jau turite šiek tiek laisvo laiko, metas į savo kasdienybę įtraukti dėmesingo įsisąmoninimo technikas. Dėmesingumas – tai ne tik madingas žodis, bet ir galingas įrankis, padedantis išlikti ramiems per atostogų šurmulį. Pradėkite nuo paprastų kvėpavimo pratimų. Akimirką užmerkite akis, giliai įkvėpkite pro nosį ir lėtai iškvėpkite pro burną. Nustebsite, kaip greitai tai gali nuraminti jūsų protą.
Kita puiki praktika – sąmoningi pasivaikščiojimai. Nesvarbu, ar tai būtų jūsų rajonas, ar netoliese esantis parkas, sutelkite dėmesį į jus supančius vaizdus, garsus ir kvapus. Atkreipkite dėmesį į lapų traškėjimą po kojomis arba oro vėsą. Tai gali būti atgaivinanti pertrauka nuo planavimo ar apsipirkinėjimo.
Taip pat galite pabandyti rašyti dienoraštį. Kiekvieną dieną kelias minutes skirkite tam, kad užrašytumėte, už ką esate dėkingi. Tai atitrauks jūsų dėmesį nuo streso ir padės įvertinti mažus dalykus.
Galiausiai nepamirškite pasimėgauti keliomis tylos akimirkomis. Tiesiog atsisėskite, kvėpuokite ir leiskite mintims tekėti be jokio vertinimo. Šios nedidelės sąmoningos praktikos gali pakeisti jūsų atostogų sezoną iš chaotiško į ramų, o pasiruošimas joms taps daug malonesnis!
Dažnai užduodami klausimai
Kaip įtraukti šeimą į pasiruošimą šventėms?
Įtraukdami savo šeimą į pasiruošimą šventėms, galite padaryti šį sezoną malonesnį visiems. Pradėkite nuo to, kad kiekvienam asmeniui paskirsite konkrečią užduotį, pavyzdžiui, puošti ar kepti. Galite tai paversti smagiu šeimos vakaru su muzika ir užkandžiais. Pasidalykite savo mėgstamiausiomis tradicijomis; gal net galėsite kartu sukurti naujų! Dirbdami kaip komanda ne tik palengvinsite savo krūvį, bet ir sukursite neišdildomų prisiminimų, kuriuos visi brangins.
Kokios yra kelios biudžetui palankios dovanų idėjos šventėms?
Kai kalbama apie biudžetui palankias dovanų idėjas, pagalvokite apie tai, ką galite pasigaminti ar personalizuoti! Naminiai skanėstai, pavyzdžiui, sausainiai ar uogienės, visada patinka. Taip pat galite sukurti nuotraukų albumą ar albumą su prisiminimais. Jei esate gabūs, pasvarstykite apie galimybę pasigaminti ką nors unikalaus, pavyzdžiui, megztų šalikų ar žvakių. Nepamirškite, kad svarbiausia yra mintis, todėl net nuoširdus laiškas ar kuponas smagiai dienai kartu gali būti puiki dovana!
Kaip susidoroti su paskutinės minutės šventiniu stresu?
Paskutinės minutės šventinis stresas gali būti nepakeliamas, bet jūs galite jį įveikti! Pirmiausia giliai įkvėpkite ir susidėliokite užduotis pagal prioritetus. Sudarykite trumpą sąrašą to, ką reikia padaryti, ir imkitės vieno dalyko po vieną. Jei dovanoms ruošti trūksta laiko, apsvarstykite skaitmenines galimybes, pavyzdžiui, e. dovanų korteles. Atminkite, kad prašyti pagalbos yra normalu! Kreipkitės pagalbos į draugus ar šeimos narius ir nepamirškite skirti laiko sau.
Kaip geriausiai saugoti dekoracijas po švenčių?
Dekoracijų saugojimas po švenčių neturi kelti rūpesčių. Pirmiausia, prieš pakuodami viską išvalykite; taip sutaupysite laiko kitais metais. Naudokite paženklintas dėžes, kad daiktai būtų tvarkingi – vėliau, kai juos iškraustysite, padėkosite sau. Trapius daiktus suvyniokite į burbulinę plėvelę arba popierių, kad juos papildomai apsaugotumėte. Galiausiai apsaugokite žibintus nuo susipainiojimo apvyniodami juos aplink kartoną arba naudodami tam skirtą ritę. Kitais metais pasirūpinsite, kad įrengimas būtų daug lengvesnis!
Kaip šventines tradicijas padaryti prasmingesnes?
Kad šventinės tradicijos taptų prasmingesnės, pradėkite nuo visų įtraukimo į planavimą. Pasidalykite istorijomis apie tai, kodėl tam tikros tradicijos jums svarbios. Galite kartu sukurti ypatingą papuošalą arba prisimindami iškepti šeimos receptą. Pagalvokite apie grupinę savanorystę; ji stiprina draugystę ir padeda bendruomenei. Galiausiai būkite lankstūs – kartais geriausios akimirkos nutinka tada, kai nukrypstama nuo rutinos. Švęskite buvimo kartu džiaugsmą!