KOKIE ŽINGSNIAI ATLIEKAMI, STEIGIANT UAB?

UAB steigimas yra gana sudėtingas veiksmas, reikalaujantis daug žinių, išmanymo ir patirties. Ši juridinio asmens forma yra labai populiari Lietuvoje. Tokią bendrovę galima steigti internetu, per notarą arba susirasti tokią įmonę, kuri apsiimtų atlikti už jus šį rutininį darbą.

Kokie reikalavimai keliami uab jos steigimo metu?

UAB steigiama, laikantis Akcinių bendrovių įstatymo numatytos tvarkos. Vienas svarbiausių reikalavimų, be kurio bendrovės steigimas nėra įmanomas, tai pustrečio tūkstančio eurų siekiantis įstatinis kapitalas. Aišku, pirmiausiai reikia būti sugalvojus įmonės pavadinimą, kuris bus registruojamas registrų centre. Taip pat yra būtinas įmonės registracijos adresas atitinkamai pasirinktose patalpose – biure, privačiame name ar nuomojamose patalpose. Įmonės registravimas gali trukti nuo trijų iki septynių dienų. Registracijos trukmė priklauso nuo pasirinktos jos formos. Greičiausiai šį darbą atlieka tuo užsiimančios agentūros.

Kokie galimi sekantys veiksmai, kai uab jau įregistruota?

Kai uab registracija baigta, tad ateina eilė pasirūpinti antspaudu, jeigu bendrovei jis yra reikalingas. Nes galima dirbti ir nenaudojant antspaudo. Po to ateina laikas susirasti samdomą buhalterį arba užsakyti buhalterine apskaita užsiimančios įmonės paslaugas.

To būtinai reikia, nes pagal šalies įstatymus uab privalo vesti buhalterinę savo veiklos apskaitą. Šios rūšies bendrovė visus darbuotojus, tame tarpe ir patį direktorių, turi priimti į darbą tik pagal darbo sutartį. Toks juridinis asmuo moka mokesčius nuo esamo darbo užmokesčio ir Sodrai, ir VMI.

Kaip yra tvarkomi uab personalo darbiniai ir mokestiniai reikalai?

UAB, kaip reikalauja įstatymas, vadovauja direktorius. Jis priima ir atleidžia visus bendrovės darbuotojus. Jam tuos reikalus tvarkyti padeda buhalterijos arba personalo skyriaus darbuotojai. Su įdarbinamais asmenimis sudaromos darbo sutartys, buhalterijai priklauso kiekvieną mėnesį apskaičiuoti darbo užmokestį.

Po to seka mėnesinių deklaracijų teikimas Sodrai ir VMI, kad šios institucijos galėtų nepriekaištingai surinkti mokesčius. Mokesčiai nuo darbo užmokesčio Sodrai ir VMI mokami iki sekančio mėnesio 15 dienos. Jeigu bendrovė dar yra ir PVM mokėtoja, šį mokestį ji moka iki sekančio mėnesio 25 dienos, pagal pateiktą atitinkamą deklaraciją.