Maniežas, kuriame vaikas ne tik žaidžia, bet ir miega – ar tai realu? 

Pirmą kartą apie tai išgirdau iš draugės. Sakė: „Nupirk maniežą, kuris ne tik sustabdo chaosą namuose, bet ir padeda vaikui nusnūsti dieną.“ Aišku, galvojau, kad perdeda. Juk dauguma maniežų – tarsi mini kalėjimai: kietas dugnas, garsiai girgžda, vaikas ten ilgai neištveria. Bet pabandžius kitokį – su minkštu čiužinuku, užsegamom šoninėm angom ir pakeliamu tinklu – pamačiau, kodėl kai kurie sako, kad tai jų kasdienybės išsigelbėjimas.

Kas keičiasi, kai atsiranda maniežas, kuriame gera ir miegot?

Jis tampa daugiau nei vieta žaidimams. Kai vaikas pavargsta, nebereikia tempti į lovytę, nešti, sūpuoti. Tiesiog uždengi šviesą, pridengi šonus, vaikas pasidaro mažą saugią erdvę ir… užmiega. Iš pradžių net nepatikėjau, kad tai įmanoma, bet kai per tris dienas miego trukmė pailgėjo dvigubai – abejonių neliko.

Maniežai vaikui, kurie atstoja miegmaišį, žaidimų aikštelę ir atskirą ramybės kampą – tai ne reklaminė pasaka. Tai realybė, kuri veikia.

Tėvų istorijos: kodėl kai kurie sako, kad tai buvo geriausias pirkinys pirmaisiais metais

Simona iš Klaipėdos pasakojo, kad pirmą savaitę po pirkimo jos dvimetė pradėjo rodyti, kur pati nori miegoti – būtent į tą maniežą. „Prieš tai užmigti buvo kova, dabar pati atsigula, susisuka su pledu ir viskas. Kaip stebuklas“, – juokėsi.

Kitas tėtis sakė, kad ilgai netikėjo tokiom istorijom, bet kai išbandė ir pagaliau galėjo nueit į tualetą vienas, suprato: kartais reikia tiesiog pabandyt. Ne teorijų skaityt, o duot vaikui pačiam parodyt, kur jam saugu.

Kodėl verta rinktis modelį su šoniniu įėjimu ir minkštu dugnu?

Paprasta – vaikas nori laisvės. Kai durys užsisega užtrauktuku, mažylis gali pats įlįst ar išlįst, kai jau moka ropoti. O kol dar mažas, tą „durų“ pusę galima nukreipti prie sienos. Minkštas dugnas – čia dar viena priežastis, kodėl tokie maniežai vaikui tampa ne tik žaidimo erdve, bet ir miego vieta. Tai ne kieta lenta, o švelnus pagrindas, kuris primena čiužinį, o ne grindis.

Maniežas – tai ne tik viduje, bet ir kieme. Ir net prie baseino.

Jeigu turi kiemą arba važiuoji pas senelius vasarą – toks maniežas gali būti pastatytas lauke. Vaikas žaidžia, stebi pasaulį, sėdi su žaislais, o kai pavargsta – miega gryname ore. Ir viskas vienoje vietoje. Kai šalia pastatytas baseinas, mamos gali saugiai įsitaisyti su kavos puodeliu, žinodamos, kad vaikas saugus.

Tokia dviguba paskirtis – viena priežasčių, kodėl daugelis perkančių antrą ar trečią maniežą renkasi būtent šiuos modelius: tvirtus, kompaktiškus, minkštus. Jie neturi atrodyti kaip ligoninės lova, jie turi būti vaikui mieli, o mamai – praktiški.

Ar verta investuoti daugiau?

Jei galvojat apie trumpalaikį naudojimą – gal ir ne. Bet jei norit, kad vaikas ir žaistų, ir miegotų be protesto, kad galėtumėt iš tiesų pailsėti bent pusvalandį be skubėjimo, tada verta. Nes geras maniežas – tai tylos minutės, savo vietos jausmas vaikui ir šiek tiek daugiau ramybės namuose.

Daug tėvų, su kuriais kalbėjom, sakė vieną dalyką: „Jei būčiau žinojęs, būčiau pirkęs anksčiau.“ Ir turbūt tai pasako viską.