Jeigu galvoji, kad persikraustymas – tik keli draugai, keletas dėžių ir valanda laiko, tai leisk tau pasakyti: tik pirmas pusvalandis būna smagus. Tada prasideda realybė – išardyti baldai, laidų raizgalynė, nežinia kur supakuotas virdulys ir spintelės, kurios lyg tyčia nebetelpa pro duris.
Kraustytis be plano – tas pats, kas kepti šakotį be recepto. O jeigu dar viską tenka daryti savaitės bėgyje ir dar po darbo valandų – spaudžia nervai, tempas, stresas. Tačiau yra būdas šiek tiek nusiraminti – tvarka galvoje ir sąraše.
Ką verta žinoti dar prieš pradedant
Žmonės, kurie kraustėsi daugiau nei vieną kartą, tvirtina – viskas remiasi į pasiruošimą. Būtent nuo to ir prasideda tavo sėkmė arba chaosas. Prieš dėdamas daiktus į dėžes, pagalvok, ką iš viso nori pasiimti.
Jei kažkas buvo nenaudojama metus – gal atėjo laikas atsisveikinti? Jei nežinai, ar daiktas reikalingas, paklausk savęs – ar pirkčiau jį šiandien dar kartą?
Tikra istorija: kai perkraustymas vos nesugadino santykių
Vienas vilnietis pasakojo, kaip bandė viską kraustytis pats. „Atrodė, kad bus smagu. Viską nešėm su drauge, paskui dar tėvai atvažiavo. Viskas ėjo į viršų lygiai tol, kol spinta užstrigo lifte. Trys valandos bandymų, pyktis, ašaros – santykiai vos nesibaigė.” Galiausiai išsikvietė specialistus, kurie per 20 minučių viską sutvarkė.
Tai, kas atrodė „pats padarysiu“, virto brangiai kainavusia pamoka.
Kur dingsta daiktai, kai jų reikia labiausiai?
Kai kraustymasis vyksta chaotiškai, net ir svarbiausi daiktai – dokumentai, telefono pakrovėjas ar net antklodė – dingsta lyg į žemę prasmegę. Vienintelis būdas to išvengti – aiškiai žymėti dėžes ir susidaryti mažą „pirmų naktų krepšį“: kelis drabužius, asmens higieną, vaistus, reikalingus įkroviklius.
Tą mažą dėžę turėtum laikyti prie savęs – visą laiką. Ne autobusiuke. Ne tarp spintelių. Ne pas kaimyną.
Perkraustymo paslaugos Vilniaus mieste: išsigelbėjimas ar pinigų švaistymas?
Yra dvi žmonių rūšys: tie, kurie galvoja, kad geriau sutaupyti ir viską daryti patiems, ir tie, kurie suprato, kad laikas kainuoja. Profesionalios perkraustymo paslaugos Vilniaus mieste dažnai išgelbsti ne tik nugarą, bet ir psichiką. Patyrusi komanda atvyksta, supakuoja, perveža, net padeda sudėti baldus atgal.
Ir čia svarbiausia – jie žino, ką daro. Jie neneš spintos per balkoną, jeigu yra laiptinė. Jie neišvers viso turinio ant šaligatvio. Jie iš anksto paklausia, ar pianinas tilps pro duris. Ir atsiveža viską, ko reikia – nuo dėžių iki diržų.
Ko gali prireikti, kad viskas eitų sklandžiai
Kad straipsnis nebūtų vien apie emocijas, štai keli praktiniai dalykai, kurie tikrai padeda:
Savaitei iš anksto susikrautas pirmųjų daiktų rinkinys.
Atskiras maišas „šiukšlynui“ – tokių daiktų tikrai bus.
Vienas žmogus atsakingas už dėžių žymėjimą.
Perkraustymo paslaugos Vilniaus mieste užsakytos bent 3–5 dienos iš anksto, ypač savaitgaliais.
Viską galima padaryti, bet ne viską verta daryti pačiam
Galima neštis televizorių ant peties. Galima. Galima bandyt išardyt lovą be instrukcijų. Galima. Bet kai laiko mažai, o nugaros – tik viena, kartais protingiau – tiesiog atsiremti į žmones, kurie tai daro kasdien.
Kraustymasis nebūtinai turi būti chaosas. Kartais pakanka gero sąrašo ir gerų žmonių.