Norite saldžių vynuogių? Sodinkite šį augalą šalia

Jei siekiate padidinti saldumą savo vynuogių derliaus, apsvarstykite galimybę sodinti suderinamas veisles, tokias kaip Concord ar Niagara, netoliese.

Šie kultūriniai augalai klesti drėgnoje aplinkoje ir yra genetiškai linkę į aukštą cukraus kiekį, naudingą tiek vartojimui, tiek vyno gamybai.

Būtina užtikrinti, kad jie gautų pakankamai saulės šviesos, būtų sodinami gerai nusausinamoje dirvožemyje ir būtų nuolat laistomi.

Su strateginiu genėjimu ir budriu kenkėjų valdymu, jūs būsite pakeliui į nepaprastai saldžių vynuogių auginimą.

Ar domitės, kaip toliau optimizuoti šias sąlygas?

Tinkamų vynuogių veislių pasirinkimas saldumui

Renkantis vynuogių veisles dėl jų saldumo, kodėl neapsvarstyti jau pripažintų favoritų, tokių kaip Concord ir Niagara? Concord vynuogės pasižymi dideliu cukraus kiekiu ir atsparumu ligoms, ypač drėgno klimato sąlygomis. Jų tvirtas pobūdis daro jas idealias nuolatiniam saldumui ir skoniui. Niagara vynuogės taip pat pasižymi išskirtiniu cukraus kiekiu, puikiai tinka šviežiam vartojimui ar vyno gamybai.

Nepamirškite juodųjų vynuogių, tokių kaip retasis saldus juodųjų vynuogių augalas, kuris duoda gausias, saldžias kekes, tobulai tinkančias įvairiems kulinariniams tikslams. Renkantis veisles, įsitikinkite, kad jos suderinamos su klimatu. Vietinis klimatas labai įtakoja cukraus kaupimąsi ir vaisių kokybę. Teikite pirmenybę ligoms atsparioms veislėms, kad kovotumėte su tokiomis problemomis kaip juodasis puvinys drėgnoje aplinkoje. Visiška saulės ekspozicija ir gerai drenuojamas dirvožemis su pH 5-6 optimizuos jūsų vynuogių saldumą.

Idealios auginimo sąlygos saldžioms vynuogėms

Norint sėkmingai auginti saldžias vynuoges, būtina susitelkti į jų idealias auginimo sąlygas. Pirmenybę teikite saulės šviesai, nes Vitis vinifera reikalauja mažiausiai 6 valandų tiesioginės saulės spinduliuotės kasdien, kad pasiektų optimalią cukraus koncentraciją uogose. Dirvožemio sudėtis yra svarbi; sodinkite gerai drenuojamame priemolyje su šiek tiek rūgštine iki neutralia pH nuo 5 iki 6, kad užtikrintumėte energingą vynmedžių augimą ir vaisių mezgimą. Sukurkite nuoseklų laistymo režimą pirmaisiais metais, kad užtikrintumėte tvirtą šaknų vystymąsi, būtiną sacharidų sintezei. Pakankamas tarpas, maždaug 1,8 metro, yra būtinas norint pagerinti aeraciją ir sumažinti fitopatologinę riziką. Pridėkite komposto ankstyvą pavasarį, ypač per pirmuosius dvejus-trejus metus, kad aprūpintumėte svarbiais makro ir mikroelementais, skatinančiais kokybiškų vynuogių auginimą.

Efektyvios genėjimo ir mokymo technikos

Nors dažnai nepakankamai įvertinama, genėjimas ir formavimas yra būtini siekiant maksimaliai padidinti vynmedžių sveikatą ir derlių. Pradėkite genėdami vynmedžius kiekvieną žiemą ar pavasarį. Pašalinkite 80-90% naujo augimo, kad paskatintumėte idealų vaisių derlių ir sveiką vynmedžio vystymąsi. Pirmaisiais metais sutelkite dėmesį į vynmedžių formavimą, kad išsivystytų tvirta šaknų sistema ir tiesus kamienas, sukuriant pagrindą būsimam produktyvumui. Subrendusiems vynmedžiams palaikykite 1-2 kamienus ir 2-4 kordonus su pumpurus turinčiomis ataugomis, skatinančiomis šonines atžalas vaisių gamybai. Reguliarus genėjimas pagerina oro cirkuliaciją ir saulės šviesos poveikį, kurie yra gyvybiškai svarbūs mažinant ligų riziką ir skatinant sveikesnių vynuogių augimą. Pasirinkite ataugų genėjimo arba ūglių genėjimo technikas, priklausomai nuo jūsų vynuogių veislės, koreguodami nuo antrosios žiemos, kad pagerintumėte vaisių kokybę.

Ligų ir kenkėjų valdymo strategijos

Efektyvus ligų ir kenkėjų valdymas yra būtinas, siekiant užtikrinti vynmedžių svarbą ir produktyvumą. Reguliarus stebėjimas yra pagrindinis, ypač dėl japoninių vabalų, kuriuos galite kontroliuoti muiluotu vandeniu jų aktyviausio periodo metu nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio. Patikrinkite optimalią oro cirkuliaciją kruopščiai genėdami, kad kovotumėte su miltlige ir netikrąja miltlige, patogenais, kurie plinta drėgnomis sąlygomis ir ribotoje oro cirkuliacijoje. Sanitarinė praktika, kaip nukritusių lapų ir vaisių šalinimas, yra labai svarbi mažinant patogenų ir kenkėjų žiemojimo vietas. Greitas sergančių vynmedžio dalių pašalinimas sumažins infekcijos plitimą, sustiprinant bendrą vynmedžio sveikatą. Be to, venkite herbicidų, tokių kaip 2,4-D ir dikamba, netoli savo vynmedžių, nes jie kenkia lapams ir gali pakenkti vaisių formavimuisi.

Savo saldžių vynuogių derliaus nuėmimas ir mėgavimasis jomis

Tvirtai įdiegus ligų ir kenkėjų valdymo strategijas, dabar galite sutelkti dėmesį į atlyginantį saldžių vynuogių derliaus nuėmimo procesą. Norint nustatyti sunokimą, paragaukite mėginį; padidėjęs cukraus kiekis rodo idealų brandumą, ypač tokių veislių kaip Konkordijos vynuogės. Derliaus nuėmimo darbus atlikite ryte, kad išnaudotumėte vynuogių turgidiškumą ir šviežumą, paprastai nuo rugpjūčio pabaigos iki rugsėjo pradžios. Naudokite genėjimo žirkles tiksliam visų kekių nupjovimui, kruopščiai pašalindami visas prastesnės kokybės uogas. Iškart po derliaus nuėmimo inicijuokite greitą atvėsinimą šaldytuvu, laisvai apgaubdami polietileno plėvele, kad sumažintumėte džiūvimą ir išlaikytumėte organoleptines savybes. Mėgaukitės savo saldžiomis vynuogėmis šviežiomis arba diversifikuokite jų panaudojimą; perdirbkite jas į sultis, drebučius ar vyno kompozicijas, išnaudodami jų daugiafunkcį potencialą enologinėse ar kulinarinėse aplikacijose.