Kas yra hidrolatai ir kam jie skirti?

Hidrolatai, taip pat žinomi kaip hidrozoliai arba gėlių vandenys, yra natūralūs gėlių ar augalų vandenys, gaunami distiliuojant. Jie gaminami distiliuojant garais atrinktus augalus, todėl išsiskiria eteriniai aliejai ir likęs vandeninis tirpalas – hidrolatas. Hidrolatai paprastai yra saugūs įvairaus amžiaus žmonėms, įskaitant turinčius jautrią odą, ir net naminiams gyvūnėliams. Jie turi platų pritaikymo spektrą ir dažniausiai naudojami aromaterapijoje, kosmetikoje ir natūralioje medicinoje, hidrolatai veidui, puikus kosmetikos pagalbininkas.

Hidrolatams gaminti naudojami augalų tipai labai skiriasi, ir manoma, kad skirtingi augalai turi skirtingas gydomąsias savybes. Gėlių vandenims gaminti naudojami augalų žiedai, lapai, sėklos, šaknys, žievės ir dervos. Kai kurie populiarūs augalai, naudojami hidrolatams gaminti, yra levandos, rožės, ramunėlės ir pipirmėtės. Kiekvienas augalas turi unikalių savybių, dėl kurių jo hidrolatas yra naudingas įvairiems tikslams. Pavyzdžiui, žinoma, kad varnalėšų hidrolatas malšina skausmą ir gydo reumatą bei sąnarių ligas, o baziliko hidrolatas, kaip manoma, ramina protą ir kūną.

Hidrolatai plačiai naudojami natūralioje medicinoje ir kosmetikoje

Jie gali būti naudojami vietiškai ant odos ir plaukų, siekiant drėkinti, tonizuoti ir numalšinti uždegimą. Hidrolatų kokybė ir sudėtis priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant augalo tipą, derliaus nuėmimo laiką ir distiliavimo procesą. Jie netgi gali būti gaminami namuose naudojant vietinius augalus, todėl jie yra prieinama ir įperkama natūrali priemonė.

Odos priežiūros srityje hidrolatai yra švelnūs ir saugūs naudoti ant odos, todėl jie yra puikus pasirinkimas jautrią odą turintiems asmenims. Hidrolatai gali būti naudojami odai ir plaukams drėkinti, odai tonizuoti ir netgi kovojant su spuogais ir uždegimais. Jie taip pat dažnai naudojami kūdikių aromaterapijoje ir odos priežiūrai, taip pat jautriai ir probleminei vaikų ir suaugusiųjų odai prižiūrėti.

Aromaterapijoje hidrolatai naudojami dėl subtilaus ir švelnaus augalų kvapo, todėl jie dažnai vadinami švelnia aromaterapija. Juos galima naudoti kaip natūralų oro gaiviklį arba purkšti ant patalynės ir drabužių, kad būtų subtilus kvapas. Hidrolatai yra populiarus pasirinkimas aromaterapijoje dėl savo natūralių ir švelnių savybių, todėl juos saugu naudoti jautrią odą turintiems asmenims.