Jogą atranda skirtingi žmonės – kai kuriems tai būdas nusiraminti, kitiems tai priemonė sustiprėti fiziškai, tretiems – laikas pabūti vieniems su savimi. Tačiau nuo pirmų žingsnių priklauso, ar norėsis sugrįžti į šią rutiną, ar kilimėlis taps tik trumpu eksperimentu. Būtent dėl to svarbu neperkrauti savęs nei sudėtingais judesiais, nei nepatogia ar nereikalinga įranga. Kai viskas nauja, norisi paprastumo. O tam reikia tik kelių tinkamų dalykų.
Kilimėlis, kuriame norisi pabūti ilgiau
Tai ne tiesiog daiktas, ant kurio atsistojame. Jis veikia kaip tarsi asmeninė erdvė – vieta, kurioje nevertini savęs, o stebi. Todėl svarbu, kad ta erdvė būtų maloni liesti, ne per kieta, bet ir neslidi, kad galėtum jaustis saugiai. Per minkštas – judesiai taps klampūs. Per kietas – greitai norėsi atsikelti. Todėl renkantis kilimėlį verta pažiūrėti ne tik į spalvą, bet ir į storį (apie 6 mm dažniausiai tinka naujokams) bei paviršiaus sukibimą.
Kai kuriems patinka natūralaus kaučiuko kvapas, kiti ieško bekvapių variantų. Tai jau asmeninis dalykas – bet svarbiausia, kad norėtųsi jame pabūti dar bent penkias minutes po praktikos. Tokių kilimėlių galima rasti čia: https://aktyvuslaikas.lt/.
Blokeliai, kurie padeda nepasiduoti
Kai dar nesinori siekti grindų, kai nugara sako „dar ne dabar“, blokelis tampa tylia pagalba. Tai nėra „apgaulė“, kaip kai kas galvoja – priešingai, jis leidžia išbūti pozicijose teisingai, neišsikraipant, nejaučiant įtampos. Dėl jų galima išlaikyti balansą, stovint ant vienos kojos, o sėdimose pozose – nepersitempti apatinės nugaros dalies.
Jei tenka rinktis – geriau du blokeliai nei vienas. Ypač jeigu stuburas ar klubai įsitempę nuo sėdimo darbo. Kietesni kamštiniai patiks ieškantiems stabilumo, o putų blokai švelnesni liesti, bet labiau tinka trumpesnei praktikai. Verta juos laikyti matomoje vietoje – tada ir naudosi dažniau.
Diržas – ne tempimui, o švelnesniam kvėpavimui
Naujokai dažnai jį pamiršta, nes galvoja, kad jis „tik lankstiems“. Iš tikrųjų – viskas atvirkščiai. Diržas padeda pasiekti rankomis ten, kur dar nesinori ar nepavyksta. Bet svarbiausia – leidžia kūnui nepertempti raumenų, o kvėpuoti pilnai ir giliai. Kai per stipriai sieki kojų ar lenkiesi, kvėpavimas tampa seklus, o tai jau nebe joga, o treniruotė. Diržas čia tarsi šiltas prisilietimas, kuris leidžia tau būti šiek tiek lėtesniu. Ir tuo pačiu šiek tiek sąmoningesniu.
Jį pravartu turėti visiems, ne tik tiems, kurie jaučia įtampą pakinkliuose. Ir jei praktika vyksta namuose – naudinga pasirinkti reguliuojamą, kad nereiktų mazgų ar painiavos.
Pradžia, kuri nenuvilia
Turbūt svarbiausia – turėti įrangą, kuri netrukdo mėgautis. Kuri neslankioja, nespaudžia, nesukelia dirbtinio spaudimo „daryti geriau“. Kai ranka liečiasi prie paviršiaus, kuris malonus, kai nėra streso dėl slydimo ar trūkstamo ilgio – tada gali pajausti, kas iš tikrųjų yra praktika. Nuo kvėpavimo iki tylos.Ir viskas prasideda nuo smulkmenų. Tų, kurias padedi ant grindų, bet kurios ilgainiui padeda pastatyti visai kitą vidinį „pamatą“. Jei norisi pradėti nuo patikimų dalykų – verta apsidairyti aktyvuslaikas.lt. Kartais vienas kilimėlis pakeičia visą santykį su savimi.