Įmonės išteklių planavimas (ERP sistema) – naujovė ar įprasta praktika verslui?

Kiekviena įmonė savo vidinius procesus tvarko skirtingai. Vieni vis dar viską veda ranka, pildo skirtingas duomenų bazes ir bando patys savarankiškai sukontroliuoti procesus. Tačiau dauguma jau patyrusių įmonių supranta, kad tai nėra ilgalaikis sprendimas. Todėl jos naudojasi ERP sistema. Ši sistema leidžia įmonei valdyti verslo procesus automatizuotai ir tikslingai. Pirmą kartą išgirdus apie šią įrangą gali kilti daugybė klausimų – ar bus sudėtinga, kaip reikės viską įdiegti, nuo ko pradėti? Būtent apie tai ir pakalbėkime!

Kodėl verslui naudinga naudotis ERP sistema?

Priežasčių įsidiegti šią sistemą yra daugybė – nuo paprastumo iki efektyvumo užtikrinimo. Pagrindinis tai lemiantis rodiklis būtent ir yra viso to užtikrinimas. ERP sistema gali automatizuoti daugelį rankinių procesų ir supaprastinti darbo eigą. Nebereikia rankiniu būdu įvesti duomenis, sumažėja duomenų dubliavimo poreikis ir visiems skyriams pateikiama informacija realiuoju laiku.

Kadangi ERP sistema visus duomenis pateikia realiu laiku ir visiems, sprendimų priėmimas tampa daug paprastesnis. Taip yra todėl, kad sistema integruoja duomenis iš visų sričių ir suteikia visapusišką operacijų vaizdą. Tai padeda ir sumažinti išlaidas, nes matomos sferos, kur tai galima padaryti nepakenkiant įmonės procesams.

Ar visiems verslams tinka ERP sistema?

Dažnai susiduriama su nuomone, jog ERP sistema naudinga tik didelėms įmonėms. Tačiau net ir mažos įmonės gali atrasti naudos įsidiegus šią programą. Todėl net ir naujos įmonės jau savo veiklos vykdymo pradžioje pradeda naudoti ERP sistemą. O kokią veiklą vykdote, tikrai nesvarbu, nes sistema pritaikoma kiekvienai sričiai!

ERP sistema ypač populiari gamybos pramonėje, kur jos naudojamos gamybos procesams, atsargoms ir tiekimo grandinės operacijoms valdyti. Taip pat ir mažmeninės prekybos įmonės naudoja tokias sistemas, kad galėtų tikslingai valdyti savo klientų užsakymus bei duomenis. Logistika, sveikatos priežiūros paslaugos, finansinės įmonės, statybų sfera, švietimas ir visos kitos industrijos – ERP sistema pritaikoma ir suteikia naudą kiekvienai sričiai.

Ko reikia norint įsidiegti ERP?

ERP sistemos diegimas gali būti sudėtingas procesas, tačiau jis priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip organizacijos dydis, ERP sistemos sudėtingumas ir reikalingo pritaikymo lygis. Prieš diegdami ERP sistemą, turite įsitikinti, kad jūsų programinė įranga atitinka sistemos reikalavimus. Tai gali apimti konkrečias operacines sistemas, duomenų bazes ir kitus programinės įrangos komponentus.

Jei perkeliate duomenis iš esamos sistemos į naują ERP sistemą, turėsite užtikrinti, kad visi jūsų duomenys būtų tinkamai perkelti. Tai gali užtrukti ir reikalauja kruopštaus planavimo, siekiant sumažinti prastovos laiką ir išvengti duomenų praradimo.

Ir nors tai atrodo kaip sudėtingas, pasirinkus tinkamus partnerius visas procesas taps daug lengvesnis. ERP sistema – kiekvieno verslo sėkmės pagrindas.