Iliustracija – pexels.com
Interjero dizaino kūrimo darbai šiuo metu yra kur kas paprastesni nei buvo prieš gerus 10 metų. Per šį trumpą laiką programinės įrangos kūrimo srityje buvo nuveikta labai daug. Sukurtos inovatyvios programos, kurios padeda taupyti specialistų laiką ir kurti ne tik labai tikslias, tačiau ir patrauklias vizualizacijas. Viena tokių programinių įrangų yra „SketchUp PRO“.
Kodėl „SketchUp PRO“ – yra tobula projektavimo programa interjero dizaineriams ir apie problemas, su kuriomis susiduria šie specialistai – pasakoja šioje srityje dirbantis Mykolas.
„SketchUp PRO“ – kai norisi kokybės
Interjero dizaineriai dažniausiai naudoja „SketchUp PRO“ programą, kuri padeda ne tik tiksliai atlikti projektavimo darbus, tačiau ir sukurti patrauklią vizualizaciją. Ji padeda klientui geriau suprasti – ko tikėtis.
„SketchUp PRO“ yra daugiasluoksnė programa. Ji padeda ne tik matuoti, tačiau ir projektuoti, braižyti, kurti pjūvius bei išklotines, animacijas ir daugelį kitų darbų, kurie leidžia ne tik tiksliai atlikti projekto darbus, tačiau ir patraukliai juos pateikti klientui“,- pasakoja Mykolas.
XXI amžiaus dizaineriai tiesiog privalo dirbti su projektavimo programomis, kurios padeda pasiekti maksimalų tikslumą.
Interjero dizaino projektas: nuo idėjos iki realizacijos
Interjero dizainas – tai sudėtinga etapų bei dalių visuma, kuri apima erdvių planavimą, estetikos ir funkcionalumo derinimą. Tikslas yra sukurti patogią ir vizualiai patrauklią aplinką.
„Nesvarbu, ar įrenginėjate naują namą, atnaujinate biurą, ar kuriate jaukią kavinę – apgalvotas interjero dizainas gali ženkliai pagerinti erdvės atmosferą ir funkcionalumą“,- teigia Mykolas.
Svarbu, žinoma, laikytis projekto kūrimo eigos. Mykolas konkretizuoja, kad viskas prasideda nuo poreikių bei geros idėjos: „Pradėkite nuo savo poreikių, norų ir biudžeto apmąstymo. Kokia turėtų būti erdvės paskirtis? Kokią atmosferą norite sukurti? Kokius baldus ir dekoro elementus norėtumėte naudoti? Aiškiai apsibrėžę tikslus – galėsite lengviau judėti toliau“.
Kruopščiai išmatuokite erdvę, atkreipdami dėmesį į sienų, langų, durų, nišų ir kitų elementų išdėstymą. Sudarykite tikslų planą, kuriame bus pažymėti visi matmenys ir esminiai elementai. Išdėstykite baldus ir funkcines zonas atsižvelgdami į erdvės paskirtį, žmonių judėjimo srautus ir natūralią šviesą. Naudokite eskizus, planavimo programinę įrangą ar 3D modelius, kad vizualizuotumėte skirtingus variantus ir pasirinktumėte optimalų sprendimą. Pasirinkite grindų dangas, sienų apdailą, apšvietimo sprendimus, baldus ir dekoro elementus. Rinkitės atsižvelgdami į savo asmeninį skonį, biudžetą ir bendrą interjero dizaino koncepciją. Skirtingos medžiagos ir apdailos gali sukurti įvairias nuotaikas ir atmosferą.
Kai visi sprendimai priimti – laikas pradėti įgyvendinti projektą. Samdykite patikimus rangovus ir atidžiai prižiūrėkite darbų eigą. Žinoma, geriausiai tinka tie, kurie darbus pradeda nuo 3D vizualizacijos, kuri leidžia užsakovams geriau įsivaizduoti būsimą rezultatą. Paskutinis etapas – detalių sudėjimas, aksesuarų išdėstymas ir erdvės paruošimas naudojimui. Įsitikinkite, kad visi elementai dera tarpusavyje ir sukuria harmoningą visumą.