Rudenį ir žiemą vieni dviratininkai nepabūgsta žvarbių orų ir toliau intensyviai važinėja dviračiais, o kiti – persėda į automobilį arba dviračio treniruoklį namuose. Kad ir kokį variantą jūs pasirinksite, vis tiek bus reikalingas specialus dviračio paruošimas ir patikrinimas po intensyvaus vasaros sezono, kad šis nerūdytų, išlaikytų gerą formą ir tarnautų ilgus metus.
Dviračio paruošimas žiemai
Šios transporto priemonės paruošimas žiemai apima keletą aspektų tai:
- Dviračio valymas
- Grandinių sutepimas
- Purvo apsaugos uždėjimas
- Padangų keitimas
- Rūdžių prevencija
- Stabdžių tikrinimas ir remontas.
Žinoma, dviratį paruošti žiemai galite ir patys, tačiau taupyti laiką ir užtikrinti gerą priežiūrą padėtų dviračių taisykla. Kad įvertintumėte šių darbų apimtis, aptarsime kiekvieną atskirai.
Pirmiausia dviratį reikia kruopščiai nuplauti vandeniu su šampūnu ar muilu ir jį išdžiovinti. Paskui pasirūpinkite grandine – ją reikia nuvalyti ir sutepti.
Purvo apsaugos ir padangų keitimas būtini, jei ruošiatės važiuoti šaltuoju metų laiku. Kokias padangas pasirinkti priklauso nuo kelio dangos. Dabar galite rinktis iš plataus padangų pasirinkimo, kurios pritaikytos važiuoti per ledą, sniegą ar purvą. Taip pat tam tikros padangos tinkamos visiems metų laikams, kaip „Schwalbe Marathon 365 Performance GreenGuard 28“. Tokių padangų keisti nebūtina.
Rūdžių prevencijai reikalingas specialus skystis, kuriuo sutepami visi metaliniai paviršiai.
Dviračių taisykla – kada kreiptis?
Jau išvardijome, kokie yra pagrindiniai patikros darbai prieš žiemos sezoną. Jiems reikia ne tik laiko, bet ir skirtingų priemonių. Jei stokojate ir vieno, ir kito – jums padės dviračių remonto servisas. Vien grandinės valymui reikia tokių priemonių kaip grandinės valymo įrenginio, vandenyje tirpios riebalų šalinimo priemonės, tvirto šveitimo šepečio, purvą šalinančio purkštuvo, grandinės tepalo. Patikros metu tikrinamas vairo mechanizmas, jei reikia – jis sutepamas. Būtina patikrinti dviračio stabdžius ir pakeisti susidėvėjusias jų dalis, nes slidžiame žiemos kelyje tai užtikrins saugumą.
Užuot pirkus visas reikiamas priemones dviračio priežiūrai, paprasčiau būtų šiuos darbus patikėti profesionalams – Velonova dviračių taisyklai Vilniuje.
Dviračių saugojimas
Jeigu jums nepatinka važiuoti spaudžiant šaltukui, teks dviračiui surasti saugią vietą per žiemą. Tam dažnai pasirenkamas sandėliukas ar nedidelė patalpa. Tačiau, ką daryti, jei nėra tinkamos vietos dviračiui? Galbūt jūs dar nežinote, kad dviračių taisyklose dažnai yra ir dviračio saugyklos? Tokią saugyklą turi dviračių remonto Vilniuje paslaugas teikianti dviračių parduotuvė „Velonova“. Vadovė Viktorija Kaupienė sako: „Mūsų klientams dviračių saugojimas per žiemą nekelia rūpesčių. Mes atliekame sezoninį dviračio remontą ir apžiūrą bei pastatome transporto priemonę į saugią vietą, kuri yra sausa, švari, apsaugota nuo drėgmės. Patalpa vėdinama ir palaikoma reikalinga 10-15 laipsnių temperatūra, kuri būtina saugiam dviračio laikymui. Dviračio saugykla turi visas prevencines priemones nuo vagių ar įsilaužimo.“
Kai dviratis kainuoja ne vieną šimtą ar tūkstantį eurų, jo priežiūra yra būtina. Pataupyti keliasdešimt eurų ir apleisti savo dviratį būtų tiesiog neprotinga! Verta jį tiesiog patikėti profesionalams.
„Velonova“ dviračių taisykla turi ilgametę patirtį. Specialistų atliekamas dviračių remontas Vilniuje yra profesionalus ir patikimas. Meistrai dirba su įvairių prekės ženklų dviračiais – MTB, hibridiniais, elektriniais ir kt. „Velonova“ dviračio saugykla patikimai saugos jūsų kelionių draugą iki pavasario.